Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Delin ma 45 lat

Co by nie mówić – to była duma Chodzieży, jedyna kryta pływalnia w regionie, powstała jeszcze za czasów komuny!
Delin ma 45 lat

Dzisiaj wydaje się to niemożliwie, ale jak na tamte czasy, ten nowatorski obiekt sportowy, wybudowano w rekordowo krótkim czasie – w rok i pięć dni! 7 listopada 1974 roku oddano do użytku, tętniący do dzisiaj życiem Delfin w Chodzieży. Tak! to już 45 lat!

Jednym z głównych inicjatorów pomysłu budowy krytej pływalni “DELFIN” w Chodzieży był ówczesny I Sekretarz KP PZPR Konrad Purgiel.

Prawdą jest, iż czterdzieści pięć lat istnienia pływalni miało olbrzymi wpływ na rozwój życia sportowego i rekreacyjnego mieszkańców nie tylko Chodzieży. Kto nie chodził na Delfin, policzyć można na palcach jednej ręki. Ilu tam nauczyło się pływać? Niezliczone rzesze.

Do dziś młodzież trenująca na tej pływalni bierze udział w wielu zawodach krajowych i zagranicznych. Są to Mistrzostwa Polski, Europy i Świata.

Włodarz obiektu, szef miejscowego MOSiR, żyjący pływalnia 24 h – Janusz Smaruj, promieniał ze szczęścia i przejęcia się jubileuszem 45 lecia. Delfin pękał w szwach. Jubileuszowe zawody pływackie – mające charakter bardziej symboliczny – zgromadziły w chodzieskiej pływalni ponad 250 uczestników z wielu zakątków kraju.

Wisienka na torcie był start w grupie VIP.

Tutaj tryumfował Jacek Thiem WOZP, z bardzo dobrej strony pokazali się Wojciech Niewitecki Vitex, Dariusz Bugajski Bank Spółdzielczy, Przemysław Kozioł KPP Chodzież, Waldemar Straczycki Przewodniczący Rady Powiatu czy Leszek Mieloch

MIEL-POL.

Start ten poprzedziła rywalizacja tuzów chodzieskiego pływania z Michałem Strumnikiem, Arturem Mielochem, Martą Łagownik, Moniką Smaruj czy Bartoszem Smarujem na czele.

Wśród gości przewijały się sylwetki burmistrza Jacka Gursza czy ikony chodzieskie pływalni Jana Świtala.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama