Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Brawa dla Angeliny Litwinienko!

Uczennica Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Pile wygrała międzynarodowy konkurs.
Brawa dla Angeliny Litwinienko!

Angelina Litwinienko zajęła I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych w Elblągu. To kolejny sukces uczennicy z Zespołu Szkół Muzycznych w Pile. 

Angelinie akompaniował pianista Filip Maciborski. Podczas konkursu wykonała: J.S. Bach – Gigue z II Suity d – moll, K. Davydov – Koncert h – moll, cz. I oraz U. Ibert – Ghirlarzana. 

Wiolonczelistka uczy się w klasie Kamili Wiśniewskiej-Czaii. W przyszłym roku Angelina ukończy szkołę muzyczną II stopnia i uzyska tytuł: muzyk instrumentalista w zakresie gry na wiolonczeli.

Angelina jest laureatką kilkunastu konkursów wiolonczelowych o zasięgu ogólnopolskim m. in. w Bydgoszczy, Gdańsku, Poznaniu, Zielonej Górze, konkursów międzynarodowych w Elblągu i Poznaniu oraz Piła Festival & Academy. Wielokrotnie otrzymywała nagrody specjalne za najlepsze wykonanie utworów Jana Sebastiana Bacha. Jej grę charakteryzuje emocjonalność, kreatywność i niezwykły kontakt z publicznością. Poza muzyką, wielką pasją Angeliny, jest teatr i czytanie literatury pięknej. 

bek

fot. Szkoła Muzyczna w Pile


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RowerTreść komentarza: W Brukseli, w Brukseli w pościeli Wesoła balanga wciąż trwa. Walili się Robert i Krzychu. Bo były pedały to dwa.Data dodania komentarza: 23.12.2025, 20:04Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 19.Autor komentarza: Znawca babTreść komentarza: Pilanka, jeśli przyjąć zachowaną cnotliwość z urody, to może być Kaja.Data dodania komentarza: 22.12.2025, 12:12Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 8Autor komentarza: 3 laskiTreść komentarza: W tym donosie jest ziarno prawdy. Leman jest stary. Reszta, to brednie przechodzonej bladzi.Data dodania komentarza: 21.12.2025, 10:27Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 8Autor komentarza: fiu - fiu!Treść komentarza: Podobno mariusz ponownie robi w Tygodniku Nowym, tym razem jak sztyft redakcyjny. Bo kiedyś był naczelnym.Data dodania komentarza: 19.12.2025, 20:30Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 11.Autor komentarza: stare dziejeTreść komentarza: Mariusz w tej robocie jest jak pijane dziecko we mgle i pokrzywach. On nie wie, co zrobił, że złamał wszystko, co było do złamania w dziennikarstwie. A wzięło mu się to stąd, że ma tak zwaną kriszę, czyli daszek ochronny od wielkiego smrodatora powiatu pilskiego.Data dodania komentarza: 19.12.2025, 20:28Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 11.Autor komentarza: ParkinsonTreść komentarza: To jednak w tym czasie komuna, esbecja wpływały na możliwość przeżycia ludzi Solidarności, którzy roboli coś, żeby komuna i esbecja upadła. Rok 1987 był schyłkiem, ale nie końcem tego badziewiastego stylu kierowania państwem. Dzisiaj hydra się odradza pełna żurku i czarzastości tuskoidalnej. Jak coś może pójść źle, to pójdzie.Data dodania komentarza: 19.12.2025, 20:04Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 11.
Reklama
Reklama