Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Pod szczęśliwą gwiazdą

Kolorowe, ekspresyjne obrazy Lidii Wszołek, a do kompletu złote przeboje polskiej estrady w wykonaniu Witolda Żuromskiego. W takiej malarsko-muzycznej tonacji upłynął wakacyjny wieczór w Galerii na Starym Rynku. Na dworze deszcz i wiatr, a wewnątrz poewangelickiego kościółka magia kolorów i muzyki oraz osobowości, które przyciągnęły na wernisaż i koncert wielu gości nie tylko z gminy Ujście.
Pod szczęśliwą gwiazdą

Na półmetku wakacji Ujski Dom Kultury zorganizował wernisaż wystawy "Kolorowa Rewolucja" autorstwa Lidii Wszołek. Bezpośrednio po wernisażu rozpoczął się natomiast koncert pt. "Piosenki spod szczęśliwej gwiazdy. Złote przeboje polskiej estrady" w wykonaniu Witolda Żuromskiego. Było bardzo, ale to bardzo artystycznie.

Lidia Wszołek, autorka wystawy "Kolorowa Rewolucja" jest nauczycielką plastyki i wychowawcą w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 7 w Pile. W latach 1995-2000 studiowała plastykę w Instytucie Kultury i Sztuki w Zielonej Górze. W 2000 roku miała wystawę rysunku w Galerii nad Wisłą w Toruniu, a od 2007 roku bierze udział w wystawach twórczości artystycznej członków Stowarzyszenia Nauczycieli Twórczych Jelo. Uprawia malarstwo i rysunek. W wolnych chwilach lubi pisać różne teksty literackie. Jej twórczość jest pełna ekspresji i eksperymentalnych poszukiwań.

Podczas wernisażu autorka szczegółowo opowiedziała o swoich obrazach, o okolicznościach ich powstania, tematyce. Zdradziła też, że Ujście nie jest jej obce. Jej tata, Witold Jurgiel w latach 1977 - 1985 pełnił tu funkcję Naczelnika Miasta i Gminy Ujście.

Po zwiedzeniu wystawy i rozmowach z autorką goście mieli okazję wysłuchać klimatycznego koncertu w wykonaniu Witolda Żuromskiego. Na koncert złożyły się przeboje takich wykonawców jak m.in.: Czerwony Tulipan, Tadeusz Woźniak, Pod Budą, Gang Marcela, 2+1 i wiele innych.

Witold Żuromski to gitarzysta, muzyk sesyjny, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary. W 1997 roku otrzymał z rąk Tadeusza Nalepy I nagrodę w kat. gitary na Ogólnopolskim Festiwalu Bluesowym ,,Zaczarowany Świat Harmonijki’’ w CK Zamek w Poznaniu, I nagrodę w konkursie git. klasycznej w DK Jubilat w Poznaniu oraz III nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Gitarowym w Lublinie w 2007 r. Od 2019 roku koncertuje z własnym Trio Jazzowym z projektem ,,Django & Inspirations’’.

(acz)

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama