Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Letni Jarmark Rękodzieła w Atrium Kasztanowa

Lato to czas wielu ciekawych wydarzeń odbywających się w naszym regionie. Należy do nich letni Jarmark Rękodzieła, zaplanowany w Atrium Kasztanowa w Pile w dniach 19 - 20 lipca. Podczas kiermaszu wystawcy zaprezentują szeroką gamę rzeczy wykonanych własnoręcznie, począwszy od eleganckiej biżuterii, poprzez świece zapachowe czy szydełkowe ozdoby, a na wyrobach ceramicznych kończąc. To doskonała okazja do obejrzenia i zakupu wyjątkowych przedmiotów czy pamiątek. Dodatkowo w sobotę chętni będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach handmade.
Letni Jarmark Rękodzieła w Atrium Kasztanowa

Jarmarki rękodzieła to cykliczna impreza, organizowana w wybrane weekendy przez Atrium Kasztanowa. Najbliższy odbędzie się w okresie wakacyjnym – 19 i 20 lipca. Udział w nim zapowiedziało wielu wystawców, twórców ludowych oraz rzemieślników z Piły i okolic. Na stoiskach pojawią się ręcznie wytwarzane świece sojowe i zapachowe, bukiety ze sztucznych kwiatów, figurki z gipsu ceramicznego i różnego rodzaju ozdoby gipsowe oraz wyroby ceramiczne. Nie zabraknie stanowisk z biżuterią z koralików oraz z kamieni naturalnych i syntetycznych, a także stoisk z haftem, rękodziełem szydełkowym, makramami, ozdobami z mchu czy z suszonych kwiatów oraz z innymi artykułami wykonanymi ręcznie z pasją. 

W drugim dniu jarmarku (20 lipca) chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach handmade. Podczas nich uczestnicy, używając swojej wyobraźni, tworzyć będą różne stworki i przytulanki z niepotrzebnych materiałów – skarpetek, rajstop, rękawiczek. Zajęcia odbędą się w godzinach 12.00-17.00. Warsztaty mają formułę otwartą, udział w nich jest bezpłatny. 

Jarmark Rękodzieła to impreza promująca lokalne rękodzieło i zapewniająca szeroki wybór osobom szukającym niecodziennych przedmiotów. To także ważna atrakcja dla turystów odwiedzających urokliwą Piłę w okresie wakacyjnym.

Letni Jarmark Rękodzieła odbędzie się w Atrium Kasztanowa 19-20 czerwca br. w godzinach 10.00 – 20.00. Więcej informacji na stronie: www.atrium-kasztanowa.pl

Monika Górka

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama