Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Park miejski ponownie udostępniony, ale nie do końca ...

W piątkowy ranek bramy pilskiego parku miejskiego ponownie zostały otwarte. Ale odwiedzający nie będą mogli korzystać z dobrodziejstw parku jak dawniej. Wydzielono oraz ogrodzono obszary szczególnie niebezpieczne i objęto je zakazem wstępu.
Park miejski ponownie udostępniony, ale nie do końca ...

Park miejski został zamknięty ze względów bezpieczeństwa 11 sierpnia. Tuż po nawałnicach, jakie przeszły przez północno-zachodnią część kraju. Na terenie parku kilkanaście drzew zostało powalonych, połamanych lub wyrwanych z korzeniami. Ale przyczyną takiego stanu rzeczy były nie tylko wichury. Mówi się, że to także wina opadów i podmokłego terenu, które osłabiły korzenie lub je naderwały. Oficjalnych danych na ten temat jednak jeszcze nie ma.

W piątek bramy parku zostały ponownie otwarte. Ale są ograniczenia. Zastępca prezydenta, Krzysztof Szewc: - Na terenie parku wydzielone zostały tereny, które zdaniem biegłych nie powinny być obecnie udostępnione dla osób odwiedzających.

W niektórych częściach parku widok przedstawia się smutny: drzewo wyrwane z korzeniami, gałęzie, stosy świeżo pociętego drewna.

Elżbieta Sieg, Zarząd Dróg i Zieleni w Pile:- W pierwszej kolejności wydzieliliśmy strefy szczególnie niebezpieczne dla odwiedzających. Następną sprawą są badania, zmierzające do ustalenia przyczyn i określenia działań naprawczych. Ciężko było znaleźć specjalistów., ale już mamy firmę, który będzie się tym zajmowała. Obecnie trwają prace arborystyczne polegające na podwiązywaniu trzech dębów błotnych, które są w okolicy altanki. Na dalszym etapie będą prowadzone badania związane ze statyką drzew, trzeba będzie wyznaczyć drzewa do usunięcia jak i te, w stosunku do których podjęte zostaną działania naprawcze. Badania maja zostać sfinalizowane z końcem września.

Prace badawcze i naprawcze – jak informuje K. Szewc- będą kosztować sporo pieniędzy. Szacunkowo ponad 100 tys zł.

K. Szewc:- Zdecydowaliśmy, że w czasie wichur i burz park będzie ponownie zamykany. Może to być godzina, kilka godzin, zależy, Proszę, żeby wszyscy korzystający z parku o tym pamiętali.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama