Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Srebrny Medal Towarzystwa im. H. Cegielskiego dla Henryka Stokłosy

„LABOR OMNIA VINCIT” za krzewienie idei pracy organicznej
Srebrny Medal Towarzystwa im. H. Cegielskiego  dla Henryka Stokłosy

 

Henryk Stokłosa, pilski przedsiębiorca, senator RP kilku kadencji został wyróżniony przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego Srebrnym Medalem„LABOR OMNIA VINCIT” za krzewienie idei pracy organicznej.

Decyzja Zarządu jest wyrazem najwyższego uznania dla Pana dotychczasowej działalności gospodarczej, obywatelskiej oraz społecznej i charytatywnej- napisał w liście okolicznościowym Prezydent Towarzystwa, dr Marian Król.

Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego jest obywatelską organizacją środowiskową wielkopolskich naukowców, przedstawicieli sfery gospodarczej, ludzi kultury, sztuki i mediów, reprezentujących wspólne wartości patriotyczne, poszanowanie tradycji narodowej, wartości moralnych, wartości pracy organicznej. Jest organizacją proeuropejską i od chwili zaistnienia w różnych formach wspiera ideę integracji Polski z Unią Europejską. Aby dać wyraz swoim ideałom i jednocześnie wskazać społeczeństwu polskiemu Osobistości najbardziej zasłużone w realizacji tych ideałów, ustanowiło Srebrny Medal Towarzystwa ,,Labor Omnia Vincit" (Praca wszystko zwycięża). Jedną z tych prestiżowych nagród wyróżniono właśnie przedstawiciela naszego regionu, przedsiębiorcę, senatora I, II, III, IV, V I VII kadencji, Henryka Stokłosę. 

- Czuję się zaszczycony odznaczeniem przyznanym przez organizację zrzeszającą ludzi krzewiących idee pracy organicznej - powiedział senator Stokłosa - Jestem człowiekiem, który swoje sukcesy zawdzięcza ciężkiej pracy, dlatego Medal Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego to dla mnie szczególne wyróżnienie. To taki rodzaj uhonorowania działalności, który bardzo zobowiązuje do dalszej ciężkiej pracy.

Aktu nadania dokonano w warunkach szczególnie uroczystych - podczas zorganizowanych w  Poznaniu obchodów 60. rocznicy utworzenia Związku Młodzieży Wiejskiej.

Henryk Stokłosa: - Dla mnie, chłopaka z podchodzieskiej wsi, działalność w ZMW była czymś szczególnym. To były lata 60-te. Ukształtowały się wówczas we mnie pewne cechy charakteru, które w późniejszych latach pozwoliły mi osiągać sukcesy gospodarcze. Nauczyłem się wtedy, by nie załamywać się, gdy los jest przeciwny, by walczyć i wygrywać z własnymi słabościami, przyjmować krytykę i z niej korzystać, poświęcać się i nie iść na kompromisy dla wygody i wbrew oczywistym prawdom. Takie wartości należy przekazywać następnym pokoleniom.

red

 

 

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

emeryt 17.09.2017 23:23
Panie Henryku! chyba nie sądzi pan że te wszystkie medale dyplomy wyróżnienia to tak Panu bezinteresownie dają

pilanka 15.09.2017 00:33
Brawo

Witek 12.09.2017 17:43
Gratuluję Panie Henryku

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama