Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Budowa nowego akademika w Szkole Policji w Pile

Na placu alarmowym Szkoły Policji w Pile odbyła się uroczystość z okazji wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę akademika. Inwestycja ma poprawić warunki bytowe policjantów kształcących się w pilskiej Szkole.
Budowa nowego akademika w Szkole Policji w Pile

Budynek zakwaterowania dla słuchaczy Szkoły Policji w Pile zaprojektowany został na planie litery L na pięciu kondygnacjach. Każda kondygnacja, pomijając ostatnią (poddasze), będzie mieści moduły mieszkalne składające się z przedpokoju, wspólnej łazienki i dwóch pokoi.

Przewidziano moduły dwupokojowe, w których kwaterowane będą w sumie cztery osoby oraz moduły jednopokojowe, w których kwaterowane będą dwie osoby. Ostatnia kondygnacja, częściowo jako poddasze nieużytkowe, będzie miała możliwość przekształcenia na potrzeby mieszkaniowe.

W budynku przewidziano 386 miejsc dla słuchaczy z możliwością aranżacji poddasza na użytek kolejnych 73 osób.

Na każdym piętrze, oprócz poddasza, w centralnej części budynku zlokalizowany będzie pokój dowódcy. Na parterze zaprojektowano wartownię przy wjeździe na teren szkoły oraz portiernię przy głównym wejściu do budynku. Użytkownicy budynku będą też mieli do dyspozycji pomieszczenie pralni i suszarni zlokalizowane na parterze. Na ostatniej kondygnacji w głównej wieży budynku znajdzie swoje miejsce sala wielofunkcyjna m.in. dla celów kulturalnych i szkoleniowych. W celu łatwej komunikacji, istniejący budynek, połączony zostanie z powstającym łącznikiem na poziomie trzeciej kondygnacji.

Umowę na wykonanie inwestycji podpisano 18 sierpnia br. Realizacją zadania zajmie się pilska firma budowlana Pil-Building. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w roku 2019.

***

W uroczystej zbiórce z okazji wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę budynku wzięło udział wielu gości, m.in. poseł Grzegorz Piechowiak, starosta pilski Eligiusz Komarowski, prezydent Piły Piotr Głowski, wicestarosta Stefan Piechocki, przewodniczący Rady Powiatu w Pile Kazimierz Wasiak, Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Jacek Cegieła, p.o. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka, p.o. Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Sebastian Cichocki, Kapelan Pilskiej Policji ksiądz Antoni Tofil, przedstawiciel Pracowni Architektonicznej Wojtasik Agata Bielicka, przedstawiciel wykonawcy inwestycji Tomasz Toboła, prezes firmy Pil - Building wraz  z członkami rady nadzorczej, a także kadra kierownicza oraz funkcjonariusze i pracownicy Szkoły.

Akt erekcyjny został uroczyście podpisany przez Posła na Sejm RP Grzegorza Piechowiaka, Przewodniczącego Zespołu Parlamentarnego ds. Policji, Komendanta Szkoły Policji w Pile – insp. Beatę Różniak-Krzeszewską, Starostę Pilskiego Eligiusza Komarowskiego, Prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego, Prezesa Zarządu Pil-Building Sp. z o.o – Tomasza Tobołę, przedstawiciela pracowni architektonicznej Wojtasik – Agatę Bielicką.

W tubie przeznaczonej do wmurowania w fundamenty nowego budynku, znalazł się m.in. dokument uroczyście rozpoczynający budowę, specjalna broszura opisująca aktualny stan Szkoły Policji w Pile, monety, najnowszy numer miesięcznika „Policja 997” oraz pendrive z nagranymi na nim informacjami dot. Szkoły Policji w Pile. Następnie, tak przygotowana i szczelnie zamknięta tuba, została symbolicznie wmurowana w miejsce, gdzie powstanie nowy budynek.

red

P.Politowska/ Szkoła Policji

 

           



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama