Winni będą samorządowcy

  • 01.03.2017, 12:47 (aktualizacja 01.03.2017, 12:50)
  • Admin admin
Winni będą samorządowcy
We wtorek Złotów odwiedziła eurodeputowana, była minister edukacji narodowej i sportu, Krystyna Łybacka.

Głównym celem było spotkanie z samorządowcami z terenu powiatu złotowskiego, a także z nauczycielami i dyrektorami szkół. A to odbyło się w siedzibie starostwa powiatowego. W spotkaniu uczestniczył starosta Ryszard Goławski, a także, jako jedyni przedstawiciele samorządów gminnych i miejskich: burmistrz Okonka, Małgorzata Sameć, wójt gminy Złotów Piotr Lach, przewodniczący Rady Gminy Zakrzewo, Antoni Łosoś oraz radni: Rady Gminy Złotów, Zuzanna Gaj i Rady Powiatu Złotowskiego, Chrystian Brzeziński. Na sali obecni byli dyrektorzy szkół, prowadzonych przez powiat. Głównym tematem spotkania była reforma oświaty. Minister, Krystyna Łybacka uczuliła samorządowców na skutki reformy, której realizacja spadła na samorządy. - Problem reformy oświaty spadł na samorządowców, na rodziców i na nauczycieli. Dziś należy zadać sobie pytanie, przeciwko komu obrócą się skutki reformy edukacji? Czy przeciwko rządzącym, czy raczej przeciwko tym, którzy są najbliżej ludzi, a więc samorządom? - mówiła eurodeputowana Krystyna Łybacka.

Burmistrz Okonka, Małgorzata Sameć zwróciła uwagę na fakt niekorzystnej dla nauczycieli siatki godzin pracy, a co za tym idzie, na szykujące się zwolnienia nauczycieli.

Wójt gminy Złotów, Piotr Lach zauważył, że rząd nie liczy się z głosem samorządowców, a skutki reform spadają na barki władzy najniższego szczebla.

Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie, Andrzej Hencel, zauważył problem z funkcjonującą w Polsce od 1982 roku Ustawą Karta Nauczyciela.

Agnieszka Barabasz

Admin admin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe