W Pile rusza „Współdzielnia”

  • 25.10.2017, 15:33
  • eki
W Pile rusza „Współdzielnia”
Mieszkańcy mieszkańcom, czyli ogólnodostępna lodówka, reklamówki za butelki PET, słoiki i książki na wymianę  

25 października, z inicjatywy Prezesa Zarządu GWDA sp. z o.o. Tomasza Wojciechowskiego, wsparciu Miasta Piła, Tarpil Sp. z o.o. oraz Inwest Park Piła, powstał niezwykły punkt na mapie Piły.

Czym jest „Współdzielnia”?

W wielkim skrócie, głównym zamysłem działalności „Współdzielni” jest by to właśnie mieszkańcy zaopatrywali półki „Współdzielni”, mogąc następnie z powodzeniem z jej bogactw skorzystać.

Mowa tutaj o takich przedmiotach jak stare kartony czy słoiki, z których mieszkańcy będący w potrzebie, mogliby za symboliczną opłatą skorzystać.

Do „Współdzielni” można również przynieść stare czasopisma czy książki, które będzie można zostawić, bądź wymienić je na takie, które nas interesują, znajdujące się w danym momencie w jej zasobach. Kolejną z usług dostępnych na miejscu, będzie automat do odbioru opakowań PET, gdzie za każdorazowe przekazanie 10 plastikowych butelek otrzymamy żetony, które będzie można wymienić na w pełni biodegradowalne reklamówki, czy usługi świadczone w ramach „Współdzielni” (tworzenie paczek pocztowych, użytkowanie niszczarki do dokumentów).

Kolejną z usług oferowanych na miejscu, będą lodówki. których zawartością każdy z gości będzie mógł bezpłatnie się częstować. Oczywiście ich zaopatrzenie będzie należało do mieszkańców bądź przedsiębiorców, którzy będą mogli dostarczać produkty, np. którym termin przydatności zbliża się ku końcowi.

W tej sytuacji, unikniemy marnowania żywności, mając dużą szansę na podzielenie się z najbardziej potrzebującymi. Projekt „Współdzielni” oficjalnie zaczyna swoje działanie od 26 października i codziennie będzie można skorzystać z jej dobrodziejstw, bądź podzielić się z innymi w potrzebie.

- Współdzielnia to projekt o charakterze powszechnym, stworzony dla mieszkańców i przez nich samych. Głównym jej przesłaniem jest ograniczenie nieustannie rosnącego konsumpcjonizmu, przy rozwijaniu takich wartości jak świadomość społeczna, zrównoważony rozwój czy zacieśnianie więzi społecznych – mówi Tomasz Wojciechowski, Prezes Zarządu GWDA sp. z o.o.

Projekt oficjalnie zainaugurowano 25 października przy udziale Beaty Dudzińskiej, zastępcy prezydenta Piły, Jolanty Borkowskiej - prezesa fundacji Współdzielnia, Edyty Musiał - prezesa spółki Inwest Park, Tomasza Wojciechowskiego - prezesa spółki Gwda, Andrzeja Gabryelów - prezesa spółki Tarpil.

GWDA sp. z o.o.

fot. (DS) BP UM Piła

eki

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe