Leśnik artysta!

  • 16.11.2017, 10:20 (aktualizacja 16.11.2017, 10:23)
  • Anna Czapla-Furtacz
Leśnik artysta!
Maluje pejzaże, zwierzynę łowną, najogólniej mówiąc - wszystko, co jest związane ze światem przyrody.

Maluje głównie dziką zwierzynę i przyrodę. Przede wszystkim wzorując się na zdjęciach, które wcześniej wykonał.

Hubert Marek Orliński od urodzenia jest wyrzyszczaninem. Z wykształcenia leśnikiem. Zawsze lubił obcować z naturą, obserwować zwierzęta w lesie, przyglądać się przyrodzie, co widać na jego obrazach. Obecnie pracuje w Zakładzie Rolnym w Śmiłowie w pawilonie trofeów myśliwskich, jako kustosz muzeum, a także dogląda stawów w Ostrówku.

Zaczęło się od szkicowania. Jego pierwszy rysunek przestawiał kwiaty. Potem koleżanka namówiła go, aby sięgnął po farby olejne. I tak rozpoczęła się jego artystyczna przygoda, która trwa do dzisiaj. Maluje od ponad 30 lat. - Jestem pasjonatem łowiectwa, dlatego zwierzęta dominują w mojej twórczości. Nie lubię malować portretów, a bywa, że czasem to robię, bo ktoś ze znajomych mnie namów – opowiada Hubert Orliński.

Sam o sobie mówi, że jest samoukiem i do wielu rzeczy dochodził metodą prób i błędów. Brał udział w konkursach malarskich, między innymi w Wągrowcu i w Pile. Wystawiał też swoje obrazy w skansenie w Osieku nad Notecią i Domu Polskim w Wyrzysku. Z kolei 13 listopada odbył się jego wernisaż w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Wyrzysku. Mogliśmy zobaczyć część jego prac. Niektóre można zakupić. Wystawa będzie czynna do końca tego miesiąca. Jak dodaje artysta: - Specjalnie na tę okazję namalowałem Damę z Łasiczką. To moja trzecia dama. Wcześniejsze rozdałem. Namalowałem kilka krajobrazów, a również coś innego niż zwykle, czyli obraz bardziej abstrakcyjny. Zapraszam do oglądania mojej wystawy.

(es)

Fot. UM w Wyrzysku

 

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
hankez
hankez 19.11.2017, 16:01
Super gość! Jego prace są piękne!!!

Pozostałe