Pałac Kultury i Nienawiści

  • 20.11.2017, 13:29
  • Anna Czapla-Furtacz
Pałac Kultury i Nienawiści
"Zburzenie Pałacu Kultury i Nauki byłoby fajnym prezentem na 100-lecie niepodległości" – napisał na Twitterze wiceszef MON Bartosz Kownacki. I dodał, że wojsko mogłoby się podjąć wysadzenia go w powietrze.

"Ja nie mam nic przeciwko temu" – oznajmił w tym kontekście wicepremier i minister kultury Piotr Gliński.

Jednak pierwszym z polityków, który – prawie dziesięć lat temu – głośno powiedział o zburzeniu Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie był Radosław Sikorski. Jego zdaniem w miejscu daru narodu radzieckiego dla narodu polskiego powinien powstać, wzorem Nowego Jorku, Park Centralny.

Central Park w Nowym Jorku ma trzy kilometry na kilometr. PKiN na poziomie gruntu zajmuje powierzchnię 250 na 250 metrów, a cały Plac Defilad między Emilii Plater, Alejami Jerozolimskimi, Marszałkowską i Świętokrzyską to jakieś pół kilometra na pół.

Na takiej działce można co najwyżej urządzić stołeczną szczalnię dla psów. Albo wybudować kolejny kościół – dajmy na to: Świątynię Wolności. Przyda się, kiedy wejdzie w życie zakaz handlu w niedzielę. Podróżni wałęsający się po Dworcu Centralnym będą mieli gdzie zajść, gdy pocałują klamkę do Złotych Tarasów.

Mariusz Szalbierz

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
akronim
akronim 11.01.2020, 13:08
Jak si e widzi tego łyska, od razu kojarzy się PKiN - Pała Kurestwa i Niepamięci
Esti i Hanna
Esti i Hanna 03.01.2020, 21:23
Szalbierz: Podróżni wałęsający się po Dworcu Centralnym będą mieli gdzie zajść, gdy pocałują klamkę do Złotych Tarasów.

Szalbierz goni warszawiaków na Złote Tarasy, a sam goni przybyszów. Kiedy grupa ludzi w 2006 roku chciała zbierać podpisy dla kandydatów do samorządu i weszła nieopatrznie na teren ulicy 4 Stycznia po stronie parzystej, w pobliżu sklepu Stokłosy, od razu została zauważona z chawiry 72 a redaktor nie omieszkał opisać tego zdarzenia w e-mailu do pewnej damy z pretensjami, że jak to, kto upoważnił do chodzenia po chodniku a nawet tylko zatrzymania się koło chawiry 72. I to taki bystry, mimo leżenia do góry duuupą. A przecież stoją tam tuje i jest gdzie się odlać w razie czego pod płotem.
Hefajstos
Hefajstos 03.01.2020, 01:26
Ten w okularach wygląda jak by nie wypił. Bo tam za nim tyle płynu i mewy na zagrychę. Ale może się mylę.
LM
LM 03.01.2020, 01:23
Pałacu im. Stalina nie trzeba burzyć. Trzeba go po prostu rozebrać i gruz oddać ruskim.
kolo
kolo 22.11.2017, 12:18
Przyjdzie nowa władza będzie równać z ziemią pomniki pisu
My Naród
My Naród 22.11.2017, 09:21
Won ze stalinowskim badziewiem !!! Zrównać z ziemią jasne !!
Gaza
Gaza 21.11.2017, 00:02
Sami niech się zburzą pisiory jedne !!!
wtyka82
wtyka82 20.11.2017, 16:32
TO TYLKO DEBILE Z TYTUŁAMI PROFESORSKIMI MOGLI TO WYMYŚLIĆ a w PIS- e jest ich na kopy !
TAK SIĘ ZACHOWYWALI ROSJANIE Z CZASÓW REWOLUCJI PAŻDZIERNIKOWEJ w 1918 roku DZIŚ OMAL PO 100 LATACH NARODZILI SIĘ NOWI DEBILE !! Z TYTUŁAMI doktorantów, profesorów i innej maści nieuki PO SZKOŁACH gdzie wykładali TALIBOWIE !
Historia WKP(b) - krótki kurs
Historia WKP(b) - krótki kurs 09.01.2020, 19:42
To towarzysze wnieśli jako konieczność dziejową 6-miesięczne studia prawnicze, niekoniecznie poprzedzone maturą, tzw. Duraczówka. . Tak przygotowani koryfeusze - juryści otrzymywali stanowiska sędziów, prokuratorów, notariuszy, adwokatów. A Strzembosz: oni się sami oczyszczą.
Jak się całe życie siedzi w góvnie, to okazuje się, że jest to naturalne środowisko i nie ma co się oczyszczać.

Pozostałe