Za wsparcie podziękowali Pegazami

  • 29.11.2017, 10:39
  • eki
Za wsparcie podziękowali Pegazami
WIELEŃ Inauguracja Roku Kulturalno-Artystycznego ma tu zazwyczaj bardzo uroczysty charakter. Również w tym roku do Sali Herbowej Ośrodka Kultury "Strzelnica" w Wieleniu przybyło wielu gości i przedstawicieli władz miasta z burmistrz Elżbietą Rybarczyk na czele

Święto kultury w Wieleniu obfitowało w liczne i podniosłe wydarzenia. Gości powitała Wieleńska Orkiestra Dęta działająca przy Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury, ale atrakcji było więcej. Szefowa placówki nie zapomniała o dobroczyńcach i sponsorach.

Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Alicja Adamczyk rozpoczęła inaugurację obszerną prezentacją multimedialną ukazującą dorobek inicjatyw kulturalnych zrealizowanych w roku 2017, przy wsparciu szeregu lokalnych stowarzyszeń oraz wieleńskiego samorządu. Prezentacja przypominała o najważniejszych tegorocznych wydarzeniach Gminy Wieleń. Były to m.in. Dni Ziemi Wieleńskiej, II Targi Produktu Lokalnego, Otwarcie Izby Pamięci Ziemi Wieleńskiej oraz Otwarcie Hali Sportowo-Widowiskowej w Wieleniu. Przedstawiono także realizacje przedsięwzięć, które wyłoniono w ramach konkursu grantowego pt. "Zmieniaj swoje miejsce". Dodajmy, że łączna kwota dofinansowania na te zadania w roku 2017 wyniosła 30.000 zł, a komisja oceniająca przyznała dofinansowania na 23 zadania. Prezentację zwieńczył zarys wydarzeń kulturalnych planowanych w roku 2018.

      Wręczono też podziękowania - symboliczne "Pegazy" dla sponsorów i środowisk wspierających rozwój kultury. W roku 2017 przyznano 5 Pegazów w trzech kategoriach: brązowe, srebrne i złote. Brązowy Pegaz otrzymała firma Brenderup z Wielenia. Srebrny otrzymali: Roman Grzegorzewski, Cukiernictwo Wieleń oraz Marek Rojewski właściciel firmy Kamex w Wieleniu. Tegoroczne Złote Pegazy otrzymali: Centrum Medyczne w Wieleniu, które reprezentowała Bożena Rzeźnik oraz Firma DANEX z Roska. Nagrodę w imieniu firmy odebrała współwłaścicielka przedsiębiorstwa Danuta Bierbasz.

      Przyznaną po raz pierwszy statuetkę "NOTECKIE SKRZYDŁA", za całokształt działalności na rzecz promocji i krzewienia kultury na terenie gminy otrzymało Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego w Miałach. Natomiast dziecięca kapituła swoją nagrodę "Uśmiech Dziecka" przyznała Burmistrz Wielenia Elżbiecie Rybarczyk, która nie kryła wzruszenia z otrzymanego wyróżnienia.

      Uroczystą Inaugurację Roku Kulturalno-Artystycznego zwieńczył koncert poznańskiego tenora Tomasza Zagórskiego pt. "Maestro di Bel Canto”.

pik

eki

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe