Najważniejsi goście przyjadą do Margonina

  • 28.12.2017, 10:48
  • Anna Czapla-Furtacz
Najważniejsi goście przyjadą do Margonina
W piątek 29 grudnia o godzinie 12 w Margoninie rozpoczną się uroczystości odsłonięcia pomnika Powstańców Wielkopolskich, który został postawiony przy miejscowym cmentarzu. Pomnik to swoiste wotum wdzięczności lokalnej społeczności Powstańcom Wielkopolskim spoczywającym na miejscowym cmentarzu.

Pomnik nawiązuje do bardzo ważnego wydarzenia jakim było spalenie przez powstańców z Margonina mostu na rzece Noteć w Białośliwiu. Uroczystość odbędzie się w ceremoniale wojskowym z udziałem kompanii honorowej Wojska Polskiego oraz Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy. Wśród gości, którzy przyjęli zaproszenie Burmistrza Piechockiego jest Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffman, wielkopolscy komendanci Policji i Straży Pożarnej, samorządowcy, rodziny spoczywających na cmentarzu powstańców i wielu dowódców wojskowych. Relację z uroczystości przeprowadzi Telewizja Polska oraz Radio Poznań.

km

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ciekawski
ciekawski 02.02.2018, 19:03
Czy był Apel Smoleński ?

Pozostałe