Nowy pomnik w Pile

  • 01.02.2018, 13:39
  • Anna Czapla-Furtacz
Nowy pomnik w Pile Strona internetowa parafii p.w. Św. Rodziny w Pile
W okolicach kościoła pw. Świętej Rodziny w Pile stanie pomnik Danuty Siedzikówny ps. „Inka”. Jest to inicjatywa pilskich salezjanów, którzy od lat kultywują pamięć żołnierzy antykomunistycznego podziemia. Odsłonięcie pomnika planowane jest w marcu. Ma uświetnić tegoroczne obchody Dni Żołnierzy Wyklętych.

To nie jest pierwsza inicjatywa pilskich salezjanów mająca uczcić pamięć zamordowanej przez komunistów bohaterskiej sanitariuszki 5 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej. Wcześniej w kościele św. Rodziny odsłonięto tablicę ku czci Danuty Siedzikówny oraz pierwsze w Polsce srebrne "Serce dla Inki" z ziemią z jej grobu odnalezionego na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku.

-Pomnik „Inki” stanie się kolejnym ważnym momentem naszej działalności, mającej na celu utrwalanie pamięci o tej dzielnej sanitariuszce 5 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej, zwłaszcza wśród młodzieży, do której w kościele są posłani salezjanie. Dodać w tym miejscu należy, że Danuta Siedzikówna należy do grona salezjańskich wychowanków z Różanegostoku czytamy na portalu kościoła pw. Św. Rodziny.

Tymczasem trwa zbiórka funduszy na realizacje przedsięwzięcia. Osoby, chcące wesprzeć budowę pomnika mogą to zrobić na stronie internetowej kościoła pw. Św. Rodziny oraz tradycyjnie, dokonując wpłaty na konto.

Nr konta: 66-8162-0003-0021-3354-3000-0010

Parafia Świętej Rodziny

ul. Św. Jana Bosko 1,

64-920 PIŁA

Tytułem: Pomnik „Inki”.


 


 

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dziesiąty sort
dziesiąty sort 02.02.2018, 19:06
Tylko nie żołnierzy drodzy salezjanie !!!
zona
zona 02.02.2018, 17:46
A pomnik ofiar jej przyjaciela też świętobliwi salezjanie postwią ? Żenada.
benek
benek 02.02.2018, 13:42
Oj, bo się porzygam !
Janek
Janek 02.02.2018, 10:27
Pomnik to fajny pomysł, ale powinien być on tańszy. Nie lepiej postawić jakiś dom dla osób bezdomnych, potrzebujących? http://domygoralskie.com/
Łukasz Mastalerek
Łukasz Mastalerek 01.02.2018, 23:09
Mam lepszy pomysł,duchowni katoliccy mają ogromny posłuch w społeczeństwie,widziałem wielu inwalidów w Pile,bez kończyn,bez nóg,ludzi ciężko chorych,moźe by tak kościół na wszelkiej maści leczenie,rehabilitację,protezy ogłosił zbiórkę,jest to inicjatywa bardziej społecznie pożyteczna,niż pomniki,nowe schody przed kościołem czy inne gadżety,wystarczy że jeden czy drugi kapłan ogłosi taką potrzebę na niedzielnej mszy,owszem jeżeli chcecie pomnik i ogłosicie zbiórkę,to nie mam nic przeciwko,każdy może zbierać datki na co chce,ale wątpię aby ludzie marzyli o pomnikach czy innych monumentach,oczywiście ludzie związani z kościołem zrobią zawsze to o co kościół ich poprosi i pewnie pomnik powstanie,i będzie się prezentował bardzo dobrze,ale moim zdaniem są dużo większe potrzeby w tym mieście,inwalidów i ludzi schorowanych jest bardzo dużo,chyba nie ma Pilanina,który nie zna takich osób,ale skoro już ogłoszono zbiórkę na pomnik niech sprawa zostanie doprowadzona do końca,mam nadzieję że kolejne zbiórki pójdą w innym kierunku.

Pozostałe