Zagłosuj na pilski plakat

  • 09.03.2018, 12:22
  • Anna Czapla-Furtacz
Zagłosuj na pilski plakat
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich corocznie organizuje w dniach 8 – 15 maja „Ogólnopolski Tydzień Bibliotek”, którego celem jest przede wszystkim popularyzowanie czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi na pracę bibliotekarza w celu podniesienia rangi tego zawodu.

Od kilku lat Święto Bibliotekarzy i Bibliotek jest promowane poprzez plakat wybierany spośród nadsyłanych propozycji. Hasło tegorocznego konkursu brzmi: „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. Jest to jednocześnie hasło Tygodnia Bibliotek i Bibliotekarzy.

Konkurs służy wybraniu najciekawszych projektów plakatów promujących ogólnopolski program Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i ma dwa etapy. W pierwszym uczestnicy przesyłają projekty, spośród których jury wybrało 12 plakatów do głosowania internetowego. Drugi etap: w głosowaniu internetowym wyłoniona zostaje zwycięska praca.

W tym roku Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Pile nadesłała swoją propozycję plakatu. Autorem jest Aleksandra Kaczmarek. Propozycja różni się od większości prac tym, że nie została stworzona przez profesjonalnego grafika przy użyciu specjalnego programu komputerowego, a wykonano ją, a raczej „wyrysowano”, własnoręcznie posługując się najstarszymi narzędziami czyli długopisem i kartka oraz przy zastosowaniu podstawowych zasad tworzenia dobrych notatek wizualnych.

Chcąc zagłosować na plakat musisz wejść na stronę Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich (www.sbp.pl), zarejestrować się i kliknąć w zielone okienko „Konkurs na Plakat Tygodnia 2018. Głosowanie i oddać głos na wybrany plakat.

Dodatkowe informacje dotyczące głosowania znaleźć można na Facebooku Biblioteki Pedagogicznej.

(o)

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe