Uczniowie z Połajewa do etapu wojewódzkiego!

  • 11.05.2018, 08:43 (aktualizacja 11.05.2018, 08:45)
  • eki
Uczniowie z Połajewa do etapu wojewódzkiego!
W etapie powiatowym konkusu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Połajewie, Szkoły Podstawowej w Lubaszu oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance.

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu we współpracy z Fundacją Banku Zachodniego WBK przygotowała dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego konkurs na plakat pt. „Elementarne zasady bezpieczeństwa”. Kilkudziesięciu uczniów klas II z trzech szkół podstawowych wzięło udział w powiatowym etapie konkursu. Zwyciężył plakat przygotowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Połajewie.

Konkurs plastyczny skierowany jest do dzieci klas II szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Odbywa się dwuetapowo: na poziomie powiatowym i wojewódzkim. W etapie powiatowym wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Połajewie, Szkoły Podstawowej w Lubaszu oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance. Uczniowie mieli za zadanie przygotować plakat na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Podczas posiedzenia komisji konkursowej, w skład której wchodzili przedstawiciele Banku Zachodniego WBK w Poznaniu oraz profilaktyk z czarnkowskiej policji, po burzliwych naradach wyłoniono laureata. Zwyciężył plakat przygotowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Połajewie, który przesłany został do drugiego etapu – wojewódzkiego.

Wykonanie przez poszczególne szkoły prac plastycznych poprzedzone zostało spotkaniami z przedstawicielami Fundacji Banku Zachodniego WBK oraz czarnkowskiej policji.

W czasie tych spotkań dzieci uczyły się bezpiecznych zachowań zarówno w szkole, na drodze jak i w domu podczas zabawy. Nowością była nauka najmłodszych bezpieczeństwa finansowego. Na przykładzie rodziny Finansiaków uczniowie dowiedzieli się, co to znaczy oszczędzać, czym jest konto bankowe oraz jak dbać o bezpieczeństwo swoich pieniędzy.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały upominki w postaci elementów odblaskowych oraz zakładki do książek o tematyce bezpieczeństwa.

Laureatom życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim.

Karolina Górzna-Kustra

 

eki

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe