Trwa największa rywalizacja polskich miast! Nasz Wałcz wygrywa!

  • 16.05.2018, 11:21 (aktualizacja 16.05.2018, 11:43)
  • eki
Trwa największa rywalizacja polskich miast! Nasz Wałcz wygrywa!
Wałcz, Pabianice i Warszawa - na czele stawki. Ale rywalizacja trwa do końca września. Piła w rankingu na miejscu 32, Trzcianka na 44., Złotów - 244.

Od 1 maja trwa kolejna edycja akcji „Kręć kilometry”. Wałczanie już pierwszego dnia akcji wysunęli się na prowadzenie i wykręcili ponad 6 tysięcy kilometrów. Konkurencję zostawili daleko w tyle! Ale gonią ich Pabianice – które w ubiegłym roku wygrały akcję wykręcając najwięcej kilometrów. Dzisiaj na czele jest Wałcz – z wynikiem ponad 52,6 tys. km. Pabianice mają na koncie 46 tys. z hakiem, na trzecim miejscu jest Warszawa (rok temu 2 miejsce) z ponad 38, 5 tys. km. Wałczu, walcz! Piła plasuje sie obecnie na miejscu 32, 

Ponad 6 milionów kilometrów w dwa tygodnie. Nocne jazdy, rajdy kobiet i wiele innych pomysłów na kręcenie kilometrów w największej w Polsce rowerowej rywalizacji miast. Trwa siódma kampania społeczna „Kręć Kilometry po technologie”. „To na pewno będzie największa w kraju rowerowa akcja motywacyjna” - mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet, która jest organizatorem kampanii.

 

Ogólnopolska motywacja

Nagrody dla miast, nagrody i niespodzianki dla indywidualnych uczestników, eventy technologiczne Allegro Tech Days, a także promocja aktywnego wypoczynku na ogólnopolską skalę – tak w wielkim skrócie można opisać kampanię społeczną „Kręć Kilometry po technologie”, którą od 2012 roku organizuje Fundacja Allegro All For Planet. Dołączyć może każdy, kręcąc kilometry z ulubioną, bezpłatną aplikacją mobilną. Wskazując miasto, dla którego jeździ się na rowerze, można wesprzeć je w ogólnopolskim rankingu.

„Co roku bijemy rekordy w liczbie uczestników i liczbie przejechanych kilometrów. W tym roku chcemy  poszerzyć naszą współpracę z dziesiątkami lokalnych grup rowerowych. Chcemy z nimi i indywidualnymi uczestnikami budować wspólnie Rowerową Polskę – w przenośni i dosłownie, bo właśnie tak nazywa się serwis, który m.in. zbiera i prezentuje dane z tych wszystkich lat trwania kampanii. To na pewno będzie największa w kraju rowerowa akcja motywacyjna” - mówi Krzysztof Śpiewek, członek Zarządu  Fundacji Allegro All For Planet.

Lokalne grupy rowerowe są w wielu regionach siłą napędową akcji - organizują wiele motywujących działań na rzecz swoich miast, zapraszają na jazdy nocą, kobiece rajdy i rodzinne imprezy weekendowe. Wyposażają jeżdżących w dedykowane akcji koszulki, spisują kto ile przejechał w danym tygodniu. Wszystko po to, by w rankingu być jak najwyżej.

 

Polacy biją rekordy

W ubiegłym roku 189 852 uczestników przejechało w sumie 55 mln 570 tysięcy 716 kilometrów. Najwięcej wykręcili mieszkańcy Pabianic. Druga była Warszawa, a trzeci niewielki Międzychód. W tegorocznym rankingu kilometry przybywają równie szybko. Po dwóch tygodniach kampanii jest ich już ponad 6,2 mln.

I podobnie jak poprzednio małe miasta walczą dzielnie z metropoliami.

„Nasza kampania co roku pokazuje, że zaangażowanie społeczne czyni cuda. Mała wielkopolska miejscowość, jaką jest Międzychód, uplasowała się tuż za stolicą, pokonując polskie metropolie. Sam zwycięzca, czyli Pabianice ma zaledwie 4% liczby ludności stolicy, ale w kręceniu kilometrów mieszkańcy tego miasta okazali się bezkonkurencyjni. Nasza kampania pokazuje, że Polacy pokochali rowery i biją z nami co roku nowe rekordy” - dodaje Krzysztof Śpiewek.

Dane o aktywnościach rowerowych z tegorocznej i poprzednich edycji kampanii zostaną wkrótce udostępnione pro publico bono. Fundacja Allegro All For Planet uruchomi serwis www pokazujący między innymi natężenie ruchu rowerowego w rożnych miastach Polski. Ma to pomóc samorządom i organizacjom rowerowym w poprawianiu infrastruktury dla rowerzystów.

A kampania społeczna „Kręć Kilometry po technologie” potrwa do końca września. Będą jej towarzyszyć wydarzenia technologiczne Allegro Tech Days, z pokazami i możliwością testowania najnowszych gadżetów technologicznych i bezpłatnymi warsztatami dla dzieci z programowania. A nagrodami dla miast, za najwięcej wykręconych kilometrów, będą klimatyczne parkingi rowerowe wyposażone w samoobsługowe stacje naprawcze. Z kolei uczestnicy, biorąc udział w comiesięcznych wyzwaniach, mają szanse wygrać cenne nagrody. Poza przejechaniem kilometrów muszą też odpowiedzieć na ważne pytanie o idealną rowerową Polskę z perspektywy właściciela dwóch kółek!

 

Inne miasta regionu (miejsce w rankingu i wykręcone km)

 

32. Piła - 6481 km

44. Trzcianka - 4667 km

53. Szamotuły - 3319 km

133. Pniewy - 1030 km

167. Sieraków - 799 km

244. Złotów - 467 km

238. Wągrowiec - 371 km

294. Rogoźno - 351 km

341. Połajewo - 249 km

391. Chodzież - 177 km

396. Oborniki - 161 km

398. Wronki - 160 km

442. Krzyż Wielkopolski - 111 km

445. Czarnków - 106 km

446. Tarnowo Podgorne - 105 km

483. Jastrowie - 74 km

508. Wysoka - 58 km

534. Okonek - 43 km

582. Mirosławiec - 24 km

593. Tuczno - 21 km

600. Czaplinek - 18 km

664. Margonin - 2 km

671. Człopa - 1 km

 

Jak dołączyć do akcji? - więcej o kampanii na stronie www.kreckilometry.pl.

 

 

eki

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe