WPT-34 już na zastępczych kołach

  • 17.05.2018, 18:53
  • Anna Czapla-Furtacz
WPT-34 już na zastępczych kołach
Pilskie Muzeum Wojskowe przygotowuje się do otwarcia wystawy stałej zatytułowanej: „Od Sekcji Automobilowej do Służby Czołgowo – Samochodowej”. Praca wre.

Przemysław Olszyński, dyrektor Pilskiego Muzeum Wojskowego (w organizacji):- Za nami bardzo intensywny majowy weekend, dziewięć dni z czołgami to nawet dla nas dużo, ale było warto. Możemy uchylić rąbka tajemnicy i pokazać, że WPT-34 jest już na lotnisku, wóz otrzymał zastępcze koła od koparki frezowej do wykopów MDK-2M, co umożliwiło nam wreszcie jego zabezpieczenie w schronohangarze. Rozruszaliśmy wszystkie włazy, lewa strona kadłuba została oczyszczona i zabezpieczona farbą podkładową. Wóz pogotowia technicznego WPT-34 z naszych zbiorów to jeden z zaledwie 4 zachowanych pojazdów tego typu w Polsce. To bardzo ciekawa polska konstrukcja z drugiej polowy lat 60., której ciekawostki i tajemnice zamierzamy maksymalnie wykorzystać do realizacji naszej misji.

W związku z pracami przy organizacji wystawy, załoga PMW nie weźmie udziału w tegorocznej Nocy Muzeów, ale już dziś zaprasza na 14 lipca- na uroczyste otwarcie wystawy stałej Pilskiego Muzeum Wojskowego, połączone z plenerową ekspozycją sprzętu wojskowego oraz pokazami dynamicznymi.

.

 

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe