Najlepsi kryminalni rywalizowali w Pile

  • 08.06.2018, 21:53
  • Krzysztof Kuźmicz
Najlepsi kryminalni rywalizowali w Pile Szkoła Policji
Policjanci z całego kraju zjechali do Piły, by przez trzy dni rywalizować w dorocznych zmaganiach o miano „Policjanta służby kryminalnej roku 2018”. Zmagania odbywały się w pięciu kategoriach, ale najbardziej prestiżowa była klasyfikacja drużynowa, którą wygrali przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji z Krakowa.

Zawody najlepszych policjantów w kraju odbywają się co roku w miastach, w których zlokalizowane są Szkoły Policji. Jako, że ta pilska słynie ze szkolenia funkcjonariuszy służby kryminalnej, toteż do naszego miasta przyjechali właśnie najlepsi w kraju kryminalni.

 

- Łącznie jest siedemnaście zespołów z całego kraju. Mamy tu reprezentacje wszystkich województw oraz Komendy Stołecznej Policji. Nasze województwo reprezentuje Komenda Wojewódzka w Poznaniu. Można powiedzieć, że są to najlepsi policjanci, którzy najpierw wykazali się na szczeblu miejskim czy powiatowym, a później wojewódzkim – mówił nadkom. Michał Zielonka z pilskiej Szkoły Policji.

 

Na uczestników czekało pięć konkurencji, w tym udzielanie pierwszej pomocy, sprawdzian umiejętności na miejscu zdarzenia czy test wiedzy, jednak największe emocje towarzyszyły rywalizacji na strzelnicy. Tam przygotowano tor przeszkód, po pokonaniu którego następowało strzelanie do tarczy. A o celność po takim wysiłku fizycznym wcale nie jest łatwo. Niemniej policjanci muszą sobie na co dzień radzić z podobnymi warunkami, więc i tu taryfy ulgowej nie było.

 

- Ma to na celu sprawdzenie sprawności fizycznej policjantów, ale też ich celność. Najpierw policjanci w parach pokonują tor przeszkód z 140-centymetrowym płotem, równoważnią, rowem z wodą, a na końcu strzelnica. Tam oddają strzały z 20 metrów – opisywał nadkom. Michał Zielonka.

 

Nagrodą główną w zawodach, którą ostatecznie zgarnęli przedstawiciele KWP w Krakowie był radiowóz, a więc jak łatwo się domyślić – walka była niezwykle zacięta i każdy zespół chciał wrócić do swojej komendy z tak okazałą nagrodą. Nie to jednak było w całej rywalizacji najważniejsze.

 

- Chodzi nie tylko o to, by policjanci mogli zdobyć cenne nagrody, które z roku na rok są coraz atrakcyjniejsze, ale także by wyłonić tych najlepszych z najlepszych, którzy wcześniej pokonali wszystkie szczeble eliminacji, by się tu dostać. Już sam udział jest dla nich sporym wyróżnieniem – deklarował nadkom. Zielonka.

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe