Pieszy Rajd Patriotyczny

  • 19.06.2018, 11:06 (aktualizacja 19.06.2018, 11:11)
  • Anna Czapla-Furtacz
Pieszy Rajd Patriotyczny
W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w sobotę, 16 czerwca w gminie Kaczory odbył się Pieszy Rajd Patriotyczny z Rzadkowa do Miejsca Pamięci Narodowej na Wzgórzach Morzewskich.

Organizatorami wydarzeń były: Stowarzyszenie „Jeziorki Aktywna Wieś”, Dom Pomocy Społecznej i Zespół Szkół Specjalnych w Rzadkowie, Stowarzyszenie „Patriotyczna Brać” z Piły oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Morzewie. Rajd wsparła gmina Kaczory, Centrum Kultury w Kaczorach, a jego pomysłodawcą był poseł na Sejm RP - Grzegorz Piechowiak.

Marek Kąckowski, wspołorganizator Rajdu:- O godz. 11:00 liczna grupa piechurów, wśród których byli podopieczni DPS oraz uczniowie ZSS w Rzadkowie, wychowankowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Piły, a także uczniowie ze szkół gminy Kaczory wraz z opiekunami, dotarła pod Pomnik Ofiar Gór Morzewskich, gdzie rozpoczęły się oficjalne uroczystości. Wśród szacownych gości znalazł się Poseł Grzegorz Piechowiak, przedstawiciele powiatu pilskiego, gminy Kaczory oraz delegacje sołectw, w tym sołtys wsi Jeziorki - Janusz Michaelis, a także przedstawiciele stowarzyszeń.

Ku pamięci ofiar mordu na Wzgórzach Morzewskich odśpiewano hymn państwowy oraz odczytano apel poległych. Pod pomnikiem zostały złożone wiązanki kwiatów i znicze.

Następna, mniej oficjalna, część imprezy odbyła się w świetlicy przy remizie OSP w Morzewie, gdzie uczestnicy Rajdu również dotarli pieszo. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale oraz drobne słodkie upominki, a poszczególne drużyny piłki nożne. Można było uraczyć się pysznym żurkiem oraz domowym ciastem.

Tu przewidziano także liczne atrakcje dla uczestników, m.in. prelekcję o tematyce historycznej, nawiązującą do wydarzeń, które miały miejsce na tutejszych terenach, konkurs plastyczny, pokaz pierwszej pomocy, strzelanie z wiatrówki oraz nielimitowane ilości waty cukrowej...

W rajdzie uczestniczyło ponad 100 osób, a środki na jego realizacje organizatorzy otrzymali z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Specjalne podziękowania dla Stowarzyszenia „Daj radość niepełnosprawnym” z Piły, strażaków z OSP Morzewo i Tadeusza Stępniewskiego z Morzewa.

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe