Międzynarodowy dzień bez foliówek

  • 04.07.2018, 11:02
  • Anna Czapla-Furtacz
Międzynarodowy dzień bez foliówek
3 lipca przypadał międzynarodowy dzień bez foliówki. Z tej oto szczególnej okazji została przeprowadzona akcja edukacyjna wśród klientów Targowiska miejskiego. Akcję przygotowała spółka wodno-ściekowa GWDA.

Bartosz Bober, Gwda Sp. z o.o.:- Pracownicy oczyszczalni edukowali pilan robiących zakupy, jak szkodliwe dla środowiska jest korzystanie z wszechobecnych torebek foliowych. Jako ekologiczną alternatywę mieszkańcom proponowano torby materiałowe, w pełni biodegradowalne i kompostowalne reklamówki, zapoznawano bliżej z działalnością GWDA sp. z o.o., oraz zachęcano do wypełnienia testu wiedzy na temat ogromu szkód wyrządzanych środowisku poprzez masową produkcję „foliówek”.
Nagrodami za odpowiednią ilość poprawnych odpowiedzi, była oczywiście satysfakcja, jak również firmowe kubki GWDA sp. z o.o.
Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem, a stoisko przez 4 godziny trwania akcji odwiedziło kilkaset osób.

Bartosz Bober:- Cieszymy się, iż nasi mieszkańcy wykazali się wrażliwością na losy środowiska naturalnego, a jednocześnie świadomością zagrożeń płynących z niewłaściwego korzystania z jego zasobów.

(bb)

 

 

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe