Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Droga rowerowa Dobrzyca-Piła jeszcze w tym roku

We wtorek, 10 lipca w Urzędzie Gminy Szydłowo podpisano umowę na budowę ciągu pieszo-rowerowego Dobrzyca-Piła. Inwestycja ma być zrealizowana do końca 2018 roku.
Droga rowerowa Dobrzyca-Piła jeszcze w tym roku

Projekt obejmuje wykonanie ścieżki rowerowej o łącznej długości 5239,0 m, z czego 3012,0 m znajduje się na terenie Gminy Szydłowo natomiast pozostały odcinek przebiega przez Gminę Piła.

Jak podaje Urząd Gminy Szydlowo, ścieżka w zależności od odcinka i wydanej zgody właściciela gruntu, będzie wykonana z różnych materiałów (kruszywo, kostka brukowa):- W ramach tego zadania planuje się również montaż efektywnego energetycznie oświetlenia doświetlającego trasy ścieżek na wybranych odcinkach, przebudowę lub modernizację infrastruktury transportu publicznego (np. przystanki autobusowe, miejsca parkingowe, miejsca dla rowerów, stacje napraw dla rowerów) oraz budowę sygnalizatorów, a także wykonanie nowych pętli indukcyjnych na skrzyżowaniu drogi DK 10 z drogą DK 11.

Pilski odcinek swój początek będzie miał w rejonie przystanku MZK przy al. Niepodległości – ul. Miłej. - W tym miejscu- podaje Urząd Miasta- powstanie także oświetlone centrum przesiadkowe z małą architekturą, punktem naprawczym dla rowerów oraz ławkami. W ramach projektu wykonane zostanie także przejście przez drogę krajową nr 10 z sygnalizacją świetlną – tj. istniejąca sygnalizacja zostanie doposażona o rozwiązania dla rowerzystów, które ułatwią przejazd przez skrzyżowanie oraz poprawią bezpieczeństwo.

Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w ramach Mandatu Terytorialnego dla Pilskiego Obszaru Strategicznej Interwencji. Koszt budowy ścieżki Dobrzyca – Piła wyniesie 2.767.042,37 zł brutto, z czego za odcinek ścieżki leżący na terenie Gminy Szydłowo 1.508.275,35 zł, a za odcinek ścieżki leżący na terenie Gminy Piła 1.258.767,02 zł. Zakończenie projektu przewidziane jest na koniec 2018 roku.

Przy podpisaniu umowy obecni byli: Lider projektu – Gmina Szydłowo reprezentowana przez Wójta Dariusza Chrobaka i Zastępcę Skarbnika Bogumiłę Biesiadę, Partner projektu - Gmina Piła reprezentowana przez Dyrektora Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich Jolantę Sobieszczyk, wykonawca robót - Przedsiębiorstwo Roboty Drogowo – Budowlane Jacek Karpiński oraz Inspektor Nadzoru Grzegorz Piluszczyk.

Oprac. (acz)

foto: UG Szydłowo

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

maks 12.07.2018 23:34
generalnie pomysł bdb ale....czarno widzę drogę rowerową z kruszywa, jedzie się po tym bardzo ciężko i nieprzyjemnie, taka droga rozmięka po deszczu i jest niemożliwa do pokonania dla rolek i innych pojazdów z małymi kołami. Czy naprawdę nie można tego wyasfaltować lub chociaż kostkę położyć?

Anna 11.07.2018 16:16
PO i jedno potrafi kłamać i malować bloki a teraz tylko ścieżki rowerowe to jest sztandarowa wizja POLSKI ściezki rowerowe ....Pan GŁOWSKI CHOĆ WYGLADEM SYMPATYCZNY TO INTELEKTEM CHYBA NIE SKORO MA TYLKO TAKIE WIZJE Taka wszystko wiedząca zarozumiała PO nie ma żadnej wizji rozwoju ?! Tylko tak jak w Pile nagradzać się wzajemnie i palić głupa przed Pilanami . ZA DURNIÓW NAS MACIE ???.. GDZIE SA MIESZKANIA , PRACA DOBRZE PŁATNA I ROZWÓJ MIASTA ?? To co proponuje PO to jak zwykle pudrowanie głamu

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: t€macz z ruskiego Treść komentarza: Podobno niektórzy opoje nie pieriekusywajut, znaczy po naszemu nie zakąszają. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 11:28 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: co kto ma gdzie Treść komentarza: Senator zamieszał w szambie, a resztę ma w dupie. Nie ustosunkowuje się do zagadnień poruszanych w postach. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 11:02 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: Szydercy Treść komentarza: Tak. Nawet jego komiliton Barabasz zadziwił się i zawołał: takie resztki wlewasz? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:45 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: składniki oferty Treść komentarza: Czy to było wtedy, jak Mariusz Szalbierz podzielił się niedopitką, resztką jakiegoś płynu, który mu się nie zmieścił? Czy taka resztka mogła być zbiorowiskiem wody, spirytusu, cukru, bakterii, gilów z nosa, śliny, wirusów, riketsji, prionów, złuszczonych naskórków i włosów z nosa, resztek zagrychy z paszczy, Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:31 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: Klub AA Treść komentarza: Znany jest przykład osoby uwikłanej w alkoholizm, która potrafi w pracy wypić półtora flaszki i czaić się jeszcze na butelkę koniaku. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:18 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: oddział zamknięty Treść komentarza: Nie można pijakowi odmówić dostępu do wódki, bo on cierpi męki Tantala bez tego paliwa. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:10 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać?
Reklama
Reklama