Czy fani pilskiej Polonii zaprotestują przeciwko zarządowi klubu?

  • 20.07.2018, 08:38 (aktualizacja 20.07.2018, 20:24)
  • Mariusz Markowski
Czy fani pilskiej Polonii zaprotestują przeciwko zarządowi klubu?
Wizerunek napewno ucierpi. I nie chodzi tu już o wyniki sportowe. Ostatnie wydarzenie z pewnością kładą się cieniem na klub żużlowy z Piły.

Niedawno informowaliśmy, iż UM w Pile przeznaczył na wsparcie dla pilskiej Polonii kwotę 300 tys. zł. Niestety dwa dni temu Prezydent Piły Piotr Głowski wstrzymał dotację. Ba, powiadomił przy tym prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez władze klubu. Ewentualne nieprawidłowości mają dotyczyć rozliczeń w zakupie sprzętu na znaczne kwoty. 

Dwa dni temu miało dojść do podpisania wiążocej umowy z władzami klubu. Niestety Piotr Głowski uznał, iż są pewne komplikacje. Te należy wyjaśnić. Aktualnie komplikację są na tyle poważne, iż sprawą zajmie się Prokuratura Rejonowa w Pile. Zdaniem włodarza Piły sprawa dotyczy m.in. dokumentów, które były składane jako rozliczenie poprzednich dotacji.

- Nie wiemy jeszcze, czy te nieprawidłowości mogą dotyczyć jednej osoby, całego zarządu, czy w ogóle kogoś innego. Dlatego trzeba to wyjaśnić. Mam nadzieję, że władze klubu będą zainteresowane szybkim wyjaśnieniem sprawy - mówi Piotr Głowski. 

W mieście huczy od plotek. Zniesmaczeni są kibice i z pewnością sponsor strategiczny Euro Finannce, bowiem wizerunek pilskiego klubu został w ten sposób bardzo nadszarpnięty.

W najbliższą niedzielę Polonia zmierzy się na własnym stadionie z Lokomotiv Daugavpils. Pilscy żużlowcy muszą wygrać by w walce o utrzymanie w pierwszej lidze uniknąć baraży. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie od kibiców, mecz będzie okazją do zamanifestowania działaczom klubu niezadowolenia fanów pilskiego klubu. 

 

 

 

Mariusz Markowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sam
Sam 22.07.2018, 12:33
Pan Ż. tam miesza.
iq180
iq180 20.07.2018, 20:26
Widze że co zarząd to lepszy
darek
darek 20.07.2018, 19:18
Czy to były jakieś lewe faktury za motor?
kali
kali 20.07.2018, 18:08
ważne żeby szybko to rozwiązać przed sezonem
bocian
bocian 20.07.2018, 17:51
Bez względu na to jak to się skończy. Pieniędzy nie ma i tak długo nie będzie jak długo będzie mieliła prokuratura. A najprawdopodobniej nie będzie wcale. Kibice doczekali sie najgorszego. Klub Polonia Piła zniknie. I to jeszcze w tym sezonie. Szkoda! Niestety Piła nie ma szczęścia do tej dyscypliny.

Pozostałe