Remont k-10 na odcinku Bydgoszcz- Piła

  • 07.08.2018, 10:19 (aktualizacja 07.08.2018, 10:24)
  • Anna Czapla-Furtacz
Remont k-10 na odcinku Bydgoszcz- Piła
Trwa remont drogi krajowej nr 10 w powiecie pilskim. Nowa nawierzchnia zostanie ułożona na odcinku 11 kilometrów. W wielu miejscach zamontowane będą nowe bariery.


Droga krajowa nr 10 łączy Bydgoszcz ze Szczecinem. Na odcinkach o największym natężeniu ruchu trasa jest przebudowywana do standardu drogi ekspresowej. Równocześnie prowadzone są remonty istniejących nawierzchni. Do jesieni odnowiony zostanie odcinek pomiędzy miejscowościami Okaliniec i Kosztowo oraz w miejscowości Ruda w powiecie pilskim.
Prace rozpoczęły się w połowie  lipca i potrwają do końca października. Z początkiem sierpnia zaczęła się frezowanie starych nawierzchni. Zakres prac obejmie wymianę warstwy ścieralnej oraz remont zatok autobusowych, chodników, odtworzenie oznakowania poziomego oraz montaż drogowych barier ochronnych stalowych. Roboty są wykonywane na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Odpowiada za nie firma Kobylarnia S.A., która w przetargu oprócz korzystnej ceny zaoferowała również najdłuższy okres gwarancyjny i skrócenie terminu robót do około 4 miesięcy.  Wartość kontraktu to ponad 8 mln zł brutto.  
W trakcie prac kierowcy powinni liczyć się z tymczasowymi utrudnieniami.  Jezdnia na remontowanym odcinku jest zawężana do jednego pasa ruchu. Prędkość ograniczono do 60 km/h. Zakończenie robót planowane jest na przełomie października i listopada. Kierowcy na odcinku pomiędzy Bydgoszczą i Piłą na utrudnienia mogą napotkać również w Pawłówku pod Bydgoszczą, gdzie budowany jest wielopoziomowy węzeł.
 To warto wiedzieć:
11,45 km to długość remontowanych odcinków w powiecie pilskim
5 lat  gwarancji na wykonane roboty  
6,56 mln zł netto to koszt prac budowlanych

 

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe