Przystanek: Piła i okolice

  • 02.09.2018, 09:32
  • Anna Czapla-Furtacz
Przystanek: Piła i okolice
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile serdeczne zaprasza mieszkańców powiatu pilskiego do udziału w programie edukacji regionalnej „Przystanek Piła i okolice”. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa, w którym wnioskodawcą jest Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych, a Biblioteka partnerem.

Dyrektor biblioteki, Joanna Wyrwa – Krzyżańska: - W ramach partnerstwa zapraszamy do udziału w prelekcjach i wykładach:

  • Historia kościoła Świętych Janów, symbolu polskości Piły” Marek Fijałkowski, historyk i regionalista, starszy kustosz Muzeum Okręgowego im. Stanisława Staszica w Pile, autor wielu publikacji w „Roczniku Nadnoteckim” oraz „Kronice Wielkopolski”; 6 września, godz.10.00, czytelnia naukowa Biblioteki Głównej, ul. Staromiejska 14.
  • Ruch niepodległościowy na terenie gmin powiatu pilskiego” dr Robert Kolasa, historyk, autor opracowań historycznych publikowanych min. w „Nadwarciańskim Roczniku Historyczno-archiwalnym” oraz w „Kronice Wielkopolski”; 18 września, godz.10.00, czytelnia naukowa Biblioteki Głównej, ul. Staromiejska 14.
  • Pilanie okresu międzywojennego” Marek Fijałkowski, historyk i regionalista, starszy kustosz Muzeum Okręgowego im. Stanisława Staszica w Pile, autor wielu publikacji w „Roczniku Nadnoteckim” oraz „Kronice Wielkopolski”; 4 października, godz.10.00, czytelnia naukowa Biblioteki Głównej, ul. Staromiejska 14.
  • Polacy spod Znaku Rodła ślady pilskie” dr Robert Kolasa, historyk, autor opracowań historycznych publikowanych min. w „Nadwarciańskim Roczniku Historyczno-archiwalnym” oraz w „Kronice Wielkopolski”;17 października, godz.10.00, czytelnia naukowa Biblioteki Głównej, ul. Staromiejska 14.

- „Działalność Konsulatu RP w latach 1928-1934, w Pile. Rola i znaczenie w umacnianiu tożsamości narodowej Polaków” - Roman Chwaliszewski regionalista, konserwator zabytków, lokalny patriota, autor wielu publikacji historycznych. Z pasją potrafiący opowiadać o przeszłości regionu, w 2013 roku uhonorowany statuetką „Dobosza Powstania Wielkopolskiego”. Wyróżnienie to przyznawane jest w uznaniu zasług i wysiłków na rzecz upowszechniania wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim 1918/1919; 6 listopada, godz.10.00, czytelnia naukowa Biblioteki Głównej, ul. Staromiejska 14.


 


 

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe