Tragedia na przejściu dla pieszych!

  • 27.09.2018, 09:08
  • bek
Tragedia na przejściu dla pieszych!
58-letni mężczyzna z obrażeniami cała został przewieziony do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł.

Tragedia na przejściu dla pieszych! Te miejsca są niebezpieczne! Apelujemy o rozwagę!!!

Mimo organizowanych przedsięwzięć profilaktycznych, apeli oraz spotkań z mieszkańcami, w dalszym ciągu dochodzi do zdarzeń na przejściach dla pieszych!!! W miniony weekend zginął 58-letni mężczyzna, który przechodził na przejściu dla pieszych. Został potrącony przez 79-letniego kierowcę. Apelujemy!!! Przejścia dla pieszych są niezwykle niebezpieczne!!!

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 22 września br. po godzinie 20.00 przy Alei Wojska Polskiego w Pile. Jak wstępnie ustalili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pile 79-letni mieszkaniec Piły kierując pojazdem marki Chevrolet prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych i doprowadził do jego potrącenia. Poszkodowany 58-letni mężczyzna z obrażeniami cała został przewieziony do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł.

Mimo organizowanych przedsięwzięć profilaktycznych, spotkań z mieszkańcami naszego regionu oraz apeli, niestety w dalszym ciągu dochodzi do tragicznych w skutkach zdarzeń na przejściach dla pieszych. Nasuwa się pytanie, czy w takim razie są to miejsca bezpieczne? Niestety nie!!! Pośpiech bardzo często powoduje, że wchodząc na przejścia dla pieszych zapominamy o elementarnych zasadach bezpieczeństwa, jakim jest rozejrzenie się i upewnienie, czy nie nadjeżdża pojazd.

Kierowcy natomiast, zgodnie z obowiązującymi przepisami uważają, że to do obowiązków pieszych należy zatrzymanie się przed przejściem dla pieszych i często zapominają o kodeksowej zasadzie ograniczonego zaufania. Brak należytego oglądu sytuacji powoduje, że w przypadku wtargnięcia pieszego na przejście, czas na reakcję jest już tak krótki, że dochodzi do potrącenia.

Apelujemy o rozwagę!!! Pamiętajmy, że czasami warto chwilę się spóźnić, niż zginąć na drodze!!! Dbajmy o swoje życie i życie innych!!!

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ponownie rozpoczęli akcję "Błyskamy światłami na przejściach dla pieszych". W najbliższym czasie funkcjonariusze także spotkają się z seniorami oraz młodymi kierowcami, aby uświadomić, do czego może doprowadzić brak rozwagi na drodze...

Pamiętajmy!!! Bądźmy czujni!!! Mamy tylko jedno życie!!!

podkom. Żaneta Kowalska

 

bek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wąski
Wąski 27.09.2018, 16:01
Kierowcy w Pile to tragedia !!

Pozostałe