O powstaniu wielkopolskim na ziemiach powiatu pilskiego

  • 20.10.2018, 14:19
  • Anna Czapla-Furtacz
O powstaniu wielkopolskim na ziemiach powiatu pilskiego
W czwartek, 18 października, w ramach roku jubileuszowego w Pilskiej Bibliotece Pedagogicznej miało miejsce seminarium "Powstanie Wielkopolskie na ziemiach powiatu pilskiego". Głównym prelegentem był historyk, nauczyciel historii w Liceum Ogólnoksztalcacym im. Marii Sklodowskiej – Curie oraz w Zespole Szkol im. Stanislawa Staszica - dr Robert Kolasa.

Wydarzenie zorganizowano w ramach sieci "Klub Nauczyciela Bibliotekarza". Frekwencja dopisała, nauczyciele byli żywo zainteresowani tematem.

Beata Walczak, dyrektor PBP:- Wykład głównego prelegenta dr Roberta Kolasy poprzedziła prezentacja zasobów bibliotek i repozytoriów cyfrowych na potrzeby obchodów rocznicowych, którą z wielką pasją i znawstwem tematu przedstawiła Magdalena Gutowska - kierownik działu I-B i Czytelni. Wykład dr Roberta Kolasy przybliżył uczestnikom temat Powstania Wielkopolskiego i walk w naszym regionie. Na zakończenie Barbara Moskal zachęciła do wzięcia udziału w grze miejskiej organizowanej dla klas ósmych pilskich szkół podstawowych.

Semninarium zorganizowały Lidia Bochan oraz Iwona Bukowska.

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe