Stop 67 - szybciej na emeryturę

  • 25.11.2016, 22:45 (aktualizacja 25.11.2016, 22:48)
  • Admin admin
Stop 67  - szybciej na emeryturę
- PiS przywróciło emerytom jesień życia - tak powiedział na piątkowym spotkaniu z mediami poseł Marcin Porzucek. - Po roku rządów PiS mamy 500 plus i „Stop 67”. Przed nami 3 lata kolejnych wyzwań, które będziemy realizować niezależnie od oponentów.

Marcin Porzucek: - Szliśmy do wyborów z kilkoma hasłami, m.in. „Stop 67” czyli skróceniu wieku emerytalnego, ustalonego przez poprzednią koalicję PO-PSL na 67 lat. Obiecywaliśmy Polakom, że kiedy wygramy wybory, przywrócimy emerytalne 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. I właśnie to zrobiliśmy. Teraz Polacy sami zdecydują, czy chcą pracować tylko do emerytury, czy mają ochotę, zdrowie i siły, by pracować dłużej.

Daliśmy Polakom wolność wyboru. Wcześniej daliśmy ją rodzicom 6-latków, którzy – jak się okazało - w większości poparli naszą propozycję i pozostawili dzieci w przedszkolach. A to dopiero początek tego, co zaproponujemy. Po roku rządów PiS mamy 500 plus i „Stop 67”. Przed nami 3 lata kolejnych wyzwań, które będziemy realizować niezależnie od oponentów.

Rozwiązanie PiS nie uszczęśliwia rolników, którzy ze względu na specyfikę pracy swój wiek emerytalny mieli ustalony na 55 lat dla kobiet i 60 dla mężczyzn. Teraz, na mocy ustawy PiS będą pracować o pięć lat dłużej.

Poseł Porzucek: - Uważamy, że to kompromis, który warto było podjąć. Jestem przekonany, że polski chłop jest mądry i doskonale wiedział na kogo głosował. My mówiliśmy w kampanii o obniżeniu wieku emerytalnego. A rolnicy w wyborach nam zaufali i w większości poparli nas, a nie PSL.

Poseł wspomniał o przyszłorocznym podniesieniu kwot minimalnych emerytur, które dotyczyć będzie w głównej mierze mieszkańców wsi:- Najniższa emerytura wzrośnie aż o kilkanaście procent z 882 zł na 1000 zł. Tysiące polskich rolników przez lata miało głodowe emerytury. Teraz zyskają równie dużo, co mieszkańcy miast. Zmieniamy też system waloryzacji wprowadzony przez rząd PO-PSL. Skończą się budzące śmiech przez łzy podwyżki o 2 zł.

(acz)

Admin admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe