Celem Klaudii nie jest hala!

  • 23.01.2019, 13:24
  • boczny
Celem Klaudii nie jest hala!
Przedstawiać ich nie trzeba. To od dawna dwie najbardziej utytułowane lekkoatletki pilskiej Gwardii. Oczka w głowie nie tylko trenera Romana Marciniaka, ale również całego gremium KS Gwardia i przyjaciół.

Jeszcze niedawno obie przebywały w Spale. Oczywiście w asyście trenera Romana Marciniaka. Tam było ich pierwsze przygotowanie do startów w sezonie letnim i w halowych  mistrzostw Polski, które w pierwszej połowie lutego odbędą się w Toruniu.
To Klaudia Adamek i Susane  Lachele. Ich osiągnięć przypominać nie trzeba.
Teraz, ponownie w Spale odbywają kolejne zgrupowanie Kady Narodowej.
W miniony weekend miał miejsce pierwszy sprawdzian PZLA. Zdaniem trenera Marciniaka dobrze w biegu na 60 m wypadła Susane, która osiągając wynik 7,81s, tylko 0,05 s gorzej od swojego rekordu życiowego,
- Zaznaczyć trzeba, że był to jej pierwszy start w tym sezonie. Ubiegłoroczna medalistka mistrzostw Polski na tym dystansie w swojej koronnej konkurencji, sprawdzi się podczas mistrzostw Polski, U20, które 8-10 luty odbędą się w Toruniu – uważa Marciniak.
Z kolei Klaudia, po wyleczeniu naciągnięcia mięśnia dwugłowego, którego jak wiemy doznała podczas mistrzostw Świata, powróciła już do swojej dyspozycji, ale decyzją trenera Romana Marciniak i sztabu szkoleniowego PZLA nie wystartuje w sezonie halowym!
Jej celem jest start w Mistrzostwach Europu U23 oraz zakwalifikowanie się do sztafety reprezentacyjnej, która w początkach maja w Jokohamie walczyć będzie o kwalifikacje Olimpijskie w Tokio.  

 

boczny

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe