Ujście ma nową radną

  • 25.01.2019, 14:45
  • Anna Czapla-Furtacz
Ujście ma nową radną
Ujska Rada Miasta ma nową radną. W wyborach uzupełniających, przeprowadzonych w niedzielę, 20 stycznia w Mirosławiu mandat zdobyła Jolanta Kin- Zdzierela.

W jesiennych wyborach samorządowych mandat radnego w okręgu nr 8 w Mirosławiu zdobył Roman Wrotecki. W związku z tym jednak, że wygrał równocześnie walkę o reelekcję na stanowisku burmistrza Ujścia, jego mandat został wygaszony.

14 listopada 2018 r. wojewoda wielkopolski wydał zarządzenie w sprawie organizacji wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Ujściu, w okręgu wyborczym nr 8. Datę wyborów wyznaczono na 20 stycznia br.

O mandat ubiegało się czworo kandydatów: Małgorzata Anna Grams- Komitet Wyborczy Wyborców Mirosław, Bartosz Błażej Szymczak- KWW Młodzi Dla Mirosławia, Jolanta Anna Kin- Zdzierela- KWW Porozumienie Dla Mirosławia oraz Maciej Lipiński - KWW Mirosław Nasz Dom.

Wygrała zdecydowaną przewagą Jolanta Kin- Zdzierela otrzymując 126 głosów. Na Małgorzatę Grams głosowało 17 osób, Bartosza Szymczaka- 32, a na Macieja Lipińskiego - 7.

Frekwencja wyborcza wyniosła 39,79%.

-Idąc do wyborów liczyłam na wygraną, ale nie spodziewałam się aż tak dużej przewagi- mówi pani Jolanta. I zapowiada:- Będę nadal pracować na rzecz integracji lokalnej społeczności.

Jolanta Kin-Zdzierela od lat działa na wsi, jest członkinią Koła Gospodyń Wiejskich, pracowała z dziećmi w świetlicy wiejskiej, gdzie prowadziła zajęcia plastyczne, obecnie pracuje w szkole w Nowej Wsi Ujskiej. Jest matką czwórki dzieci, absolwentką technikum architektonicznego, lubi książki i muzykę, interesuje się architekturą oraz sztuką.

Mówi o sobie:-Bezczynność nie leży w mojej naturze. Jako radna będę pracować najlepiej jak potrafię.

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wyborca z ujścia
wyborca z ujścia 01.03.2019, 10:31
liczę na podobny artykuł po przeliczeniu głosów w jednym z okręgów w Ujściu i po zaprzysiężeniu legalnie wybranego Radnego Pana Mariusza Podgórskiego . No i powinna Pani napisać prawdę jak było z jego wyborami

Pozostałe