Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego listem gończym

  • 29.01.2019, 14:06
  • bek
Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego listem gończym
Policjant z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile będąc po służbie zatrzymał 39-letniego pilanina. Mężczyzna od ubiegłego roku był poszukiwany listem gończym za wcześniej popełnione kradzieże. Poszukiwany trafił za kratki i spędzi tam najbliższe kilka miesięcy.

 

28 stycznia br. w godzinach popołudniowych policjant z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile, w czasie wolnym, będąc po służbie, wracał z zakupów do domu. W pewnym momencie zauważył mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi osoby poszukiwanej. Funkcjonariusz postanowił przyjrzeć się mu bliżej. Po chwili policjant nie miał już wątpliwości, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym.

Funkcjonariusz postanowił go dyskretnie obserwować i szedł za nim. Mężczyzna nerwowo rozglądał się wokół. Policjant szybko zadzwonił do swoich kolegów z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego i poprosił o wparcie. W pewnym momencie poszukiwany zaczął uciekać. Policjant biegł za nim, krzycząc, że jest funkcjonariuszem i ma się zatrzymać, jednak uciekinier nie reagował. Po kilkuset metrach policjant zatrzymał poszukiwanego. Chwilę później dołączyli policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy przewieźli poszukiwanego do policyjnego aresztu.

Zatrzymany to 39-letni mieszkaniec Piły. Był poszukiwany listem gończym od roku za wcześniej popełnione kradzieże. Teraz najbliższych kilka miesięcy spędzi za więziennymi kratami.

Podkom. Żaneta Kowalska

 

bek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kasia
kasia 01.02.2019, 21:50
A jak się zatrzymuje listem gończym? Podciął mu tym listem nogi, czy coś?

Pozostałe