3 sierpnia otwarcie nowego akademika Szkoły Policji. Będzie uroczyście i z atrakcjami!  

  • 18.02.2019, 13:36 (aktualizacja 19.02.2019 11:13)
  • bek
3 sierpnia otwarcie nowego akademika Szkoły Policji. Będzie uroczyście  i z atrakcjami!  
PIŁA   Budowa nowego akademika w Szkole Policji w Pile na ukończeniu

 

Nowy akademik dla słuchaczy pilskiej Szkoły Policji wygląda coraz bardziej okazale. Zakończono już niemal wszystkie działania przy elewacji budynku – trwają prace wykończeniowe wewnątrz. Szkoła Policji przygotowuje już uroczystość otwarcia bursy, która połączona zostanie ze Świętem Policji i odbędzie się 3 sierpnia.

Inwestycja ma poprawić warunki bytowe policjantów kształcących się w pilskiej Szkole. - Budujemy akademik nie tylko po to, by zwiększyć możliwości szkoleniowe placówki, ale by poprawić komfort życia słuchaczy w szkole. Robimy wszystko co w naszej mocy, by stać się konkurencyjnym obiektem dla innych jednostek szkoleniowych – mówi nadkom. Sebastian Wegner, rzecznik prasowy Szkoły Policji w Pile.

Prace są zaawansowane, a termin ich zakończenia właściwie niezagrożony. Uroczyste otwarcie budynku zaplanowano na 3 sierpnia. – Będzie to oficjalne oddanie do użytku obiektu, połączone z uroczystymi obchodami Święta Policji. Termin jest pewny w tej chwili na ok. 75 proc. – zapowiada rzecznik - Już przygotowujemy się na tę okoliczność. Planujemy uroczysty apel, a także uruchomienie miasteczka policyjnego, podobnego do tego, które funkcjonowało na turnieju klas policyjnych w 2018 roku, ale z większą liczbą atrakcji. Będziemy się starali przygotować naprawdę wiele niespodzianek dla mieszkańców Piły i dla tych osób, które spędzają w Pile i w okolicach Piły wakacje – dodaje S. Wegner.

***

Bursa zaprojektowana została na planie litery L na pięciu kondygnacjach. Każda kondygnacja, pomijając ostatnią (poddasze), mieści moduły mieszkalne składające się z przedpokoju, wspólnej łazienki i dwóch pokoi. Są także moduły jednopokojowe, w których kwaterowane będą dwie osoby. W budynku przewidziano 389 miejsc dla słuchaczy. Istnieje dodatkowa możliwość przekształcenia części ostatniej, poddaszowej kondygnacji, na potrzeby mieszkaniowe dla kolejnych 64 osób.

Na każdym piętrze w centralnej części budynku zlokalizowano pokój dowódcy. Na parterze umieszczono wartownię przy wjeździe na teren szkoły oraz portiernię przy głównym wejściu. Słuchacze będą też mieli do dyspozycji pomieszczenie pralni i suszarni zlokalizowane na parterze. Na ostatniej kondygnacji w głównej wieży znajdzie swoje miejsce sala wielofunkcyjna m.in. dla celów kulturalnych i szkoleniowych.

W celu łatwej komunikacji, istniejący budynek Szkoły Policji połączony został z powstającym akademikiem łącznikiem na poziomie trzeciej kondygnacji (II piętra).

- Ekipa budowlana kończy właśnie część zewnętrzną; w środku wyposażają pokoje i właśnie przebijają się do starego budynku Szkoły Policji – bo, przypomnijmy, akademik - nad wyjazdem z placu apelowego w stronę Bulwarów Chatellerault - jest połączony ze szkołą tunelem nadziemnym na wysokości 2 piętra. Przez ten łącznik słuchacze będą mogli przejść z miejsc zakwaterowania na zajęcia bez wychodzenia na zewnątrz – mówi nadkom. S. Wegner.

Realizacją zadania zajmuje się pilska firma budowlana Pil-Building.

***

Bursa w połączeniu ze starym budynkiem Szkoły Policji prezentuje się wspaniale. Kompleks, który oprócz budynku głównego i bursy uzupełniają obiekty sportowe, robi olbrzymie wrażenie

Rzecznik przypomina jednocześnie, że powstająca bursa to nie jedyna inwestycja, która jest obecnie realizowana przez Szkołę Policji. Zmiany następują także wewnątrz budynku głównego. Sukcesywnie remontowane są także dotychczasowe pokoje mieszkalne słuchaczy.

- Powstają tam studia 4-osobowe (2 pokoje 2-osobowe, połączone wspólną łazienką). ¼ szkoły jest już wyremontowana. Obecnie przygotowujemy drugą ćwiartkę do modernizacji, niebawem rozpoczniemy wykwaterowanie słuchaczy i zaczną się prace w kolejnej części szkoły – wymienia rzecznik.  

Sebastian Wegner podkreśla, że tak generalne zmiany wizerunkowe dokonują się w Szkole Policji już do 2017 roku, odkąd komendantem placówki jest  insp. Beata Różniak - Krzeszewska – Są to naprawdę potężne inwestycje. Ile zmieniło się w ostatnich latach w tej szkole, to wręcz trudno opisać – mówi rzecznik – Trzeba pamiętać, że wcześniej powstawały też obiekty sportowe wzdłuż Bulwarów – przypomina. 

eKi

 

 

 

 

 

 

bek

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
FC Le Mana "Milena"
FC Le Mana "Milena" 21.02.2019, 18:38
25 lipca 1982 roku około godziny 1:30 Leman zaliczył darmowe pałowanie od Kamińskiego z KM MO w asyście czterech zomowców.
rejestr zasług
rejestr zasług 22.02.2019, 00:00
Istnieje nadzieja zabarwiona optymizmem, że ci zomowcy korzystają po 36 latach z dobrych resortowych emerytur.
Sierżant Kamiński pierdyknął w kalendarz dość dawno.
asia
asia 21.02.2019, 09:27
Jakież to "atrakcje"? Darmowe pałowanie? Mandaty na ozdobnych blankietach?

Pozostałe