Doceniamy zaufanie obdarzone przez ZG AZS

  • 10.04.2019, 10:01 (aktualizacja 10.04.2019, 10:40)
  • mariusz markowski
Doceniamy zaufanie obdarzone przez ZG AZS
- Tak, to jest największa sportowa impreza akademicka w historii naszej uczelni i zapewne największa akademicka w rejonie północnej Wielkopolski – mówi nam Andrzej Grzesik, szef katedry sportu PWSZ w Pile.

Od 12-14 kwietnia w obiektach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile, rozegrane zostaną Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo. Impreza nie mająca dotąd precedensu w grodzie Staszica.

 

 

 

Przygotowania w toku. Ich stan na dzień 5 kwietnia pozytywnie ocenił w-ce prezes AZS do spraw rozwoju Mariusz Walczak.

Co skupia Wasza największa uwagę, na dzisiaj? Pytam Andrzeja Grzesika, szefa katedry sportu PWSZ w Pile.

Sporo działań organizacyjnych poświęcamy na formę internetowego przekazu bezpośredniego toczonych walk. Obecnie dopinamy kwestie logistyczne związane z zakwaterowaniem i wyżywieniem uczestników, a będzie ich ponad 360.

Zakwaterowanie tak dużej grupy w Pile nie jest łatwe. Zrobimy wszystko aby dorównać standardem organizacyjnym dużych ośrodków akademickich w naszym kraju.

Jako PWSZ jesteście organizatorem. Waszym priorytetem jest jednak także strona sportowa eventu.

- Szczerze to liczymy na dwa medale. Kasi Wiszniewskiej w wadze do 52 kg i Tomka Drzewieckiego w wadze do 90 kg. Kasia będzie bronić tytułu Akademickiej Mistrzyni Polski, a Tomek, mamy nadzieje powalczy o medal złoty. W ubiegłym roku w Białymstoku wywalczył medal brązowy.

Liczymy także na dobry klimat sportowy zawodów, chcemy pokazać że Piła jest miastem akademickim. Nasz Samorząd Studencki przygotował szereg atrakcji spędzenia czasu wolnego w sobotni wieczór dla kolegów i koleżanek z innych uczelni.

- Niewątpliwie, jest to impreza w której pokładamy wiele nadziei na rozwój sportu akademickiego w naszym regionie. W tych staraniach mocno wspierają nas władze miasta Piły, Starostwa Powiatowego, Samorząd Wojewódzki oraz sponsorzy. Cały program AMP uzyskał mocne wsparcie w

największych krajowych mediach sportowych i społecznych. My też chcemy tam pokazać naszych najlepszych studentów sportowców!

W tym samym czasie kiedy w Pile rozgrywane będą AMPy w judo, Wasi studenci będą startować także w innych Akademickich Mistrzostwa Polski.

- Tak!. Będą to AMP ergometrach wioślarskich w Warszawie, biegach przełajowych w Supraślu oraz w strzelectwie w Bydgoszczy.

Dziękuję za rozmowę i życzę udanego weekendu dla pilskich sportowców.

Z Andrzejem Grzesikiem rozmawiał Mariusz Markowski

mariusz markowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe