Drzewiecki obronił honor gospodarzy

  • 16.04.2019, 06:26
  • mariusz markowski
Drzewiecki obronił honor gospodarzy
To była największa sportowa impreza akademicka w historii pilskiej uczelni i zapewne największa akademicka w rejonie północnej Wielkopolski!

Od 12-14 kwietnia w obiektach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile, rozegrane zostaną Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo. Impreza nie mająca dotąd precedensu w grodzie Staszica.

Tomasz Drzewiecki w wadze 90 kg sięgnął po złoty medal. W Akademickich Mistrzostwach Polski z uwagi na kontuzje nie mogła wystartować ani Katarzyna Wiszniewska ani też Paula Kułaga.
To kandydatki do medalu – nie ukrywali swego rozżalenia decydenci PWSZ. Szkoda bo z pewnością dorobek pilskiej uczelni byłby bardziej okazały.
A tak honoru gospodarzy bronił Tomasz Drzewiecki. I popularny ,,drzewo” spisał  się znakomicie.
Organizatorzy – PWSZ Piła sporo działań i uwagi poświęcili na formę internetowego przekazu bezpośredniego toczonych walk. Na ostatni guzik dopięte były wszelkie kwestie logistyczne związane z zakwaterowaniem i wyżywieniem uczestników. A było ich blisko 350!
W Pile zrobiono wszystko i tym samym dorównano standardom organizacyjnym dużych ośrodków akademickich w Polsce.
Brawo PWSZ!
To była naprawdę udana impreza. Gratulacji i podziękowań nie było końca. Dziękowano wszystkim uczestnikom akademickiego championatu, ich opiekunom trenerom.
Po zawodach słowa uznania kierowano w stronę przedstawicieli Ministerstwa Sportu, Urzędu Marszałkowskiego, a także władz Miasta i Powiatu.
Osobne wyróżnienia kierowano wobec sponsora strategicznego Grupy Lotos oraz Akademickiego Związku Sportowego. Nie zapomniano o stałym sprawdzonym partnerze PWSZ – firmie GRAPIL.
Napracowali się wszyscy, łącznie z ratownikami medycznymi i fizjoterapeutami z PWSZ, a także lekarzem sportowym.
Warto było?

fot. PWSZ Piła

mariusz markowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sławek
Sławek 25.04.2019, 12:23
Wielkie gratulacje dla Pana rektora. A tak na marginesie jak tak szybko udało się w PWSZ wychować tylu tak zdolnych i utytułowanych judoków, to jakiś fenomen, kosmos można powiedzieć. Zupełnie jak by wywodzili się z jakiegoś klubu, lub prędzej gdzieś trenowali, ale chyba nie bo nic się o tym nie mówi.

Pozostałe