O szyciu życia na własną rękę

  • 24.04.2019, 15:51 (aktualizacja 24.04.2019, 15:56)
  • Anna Czapla-Furtacz
O szyciu życia na własną rękę
Do bardzo udanych można zaliczyć debiut nowej ujskiej grupy teatralnej "Teatr Polodowcowy". We wtorkowy wieczór, 23 kwietnia 2019 r. na scenie Ujskiego Domu Kultury młodzi aktorzy zaprezentowali ujskiej widowni premierę spektaklu pt. "Bez podszewki" w reżyserii Mateusza Ziemichoda.

Widzów nie zabrakło. Wiele osób zdecydowało się obejrzeć w poświąteczny wtorek premierowy spektakl rodzimych artystów. To spektakl z przesłaniem, dotykający drażliwych tematów typu godna praca, związki zawodowe i potrzeba sprawiedliwości. "Bez podszewki" pokazuje, jak trudno w kapitalizmie zachować człowieczeństwo i nie stać się ludzką maszyną.

Bohaterowie przedstawienia pracują w szwalni. Ich życie jest jak szorstki materiał bez podszewki. Jest zdominowane trudami dnia codziennego. Jak podaje reżyser spektaklu, Mateusz Ziemichód, zamysłem scenariusza był obraz ludzkiego zrywu, zerwanie kajdan, powiedzenie "nie" i szycie swojego życia na własną rękę.

Grupa teatralna "Teatr Polodowcowy" powstała w październiku 2018 roku przy Ujskim Domu Kultury. Zespół składa się z młodzieży gimnazjalnej, która bierze czynny udział również w innych wydarzeniach społeczno- kulturalnych.

Spektakl "Bez podszewki" wyreżyserował Mateusz Ziemichód. W sztuce wystąpili: Amelia Bill, Martyna Bill, Julia Lipińska, Bartosz Odor, Kinga Rejewska i Agnieszka Skrobek.

tekst: (acz)

foto: (pz)

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe