Suwałki, Słupsk i Gromnik na podium . Mikołaj Bienias z Piły dużo wie o Policji!

  • 26.04.2019, 09:37 (aktualizacja 26.04.2019, 09:40)
  • bek
Suwałki, Słupsk i Gromnik na podium . Mikołaj Bienias z Piły dużo wie…
PIŁA Za nami kolejna – już XI – edycja Turnieju Klas Policyjnych

 

Za nami XI edycja Turnieju Klas Policyjnych. Triumfatorem policyjnych zmagań w tym roku okazała się ekipa z Liceum Ogólnokształcącego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Suwałkach. Na drugim stopniu podium stanęli reprezentacji Policealnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, a na trzecim – z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku. Piła także miała swojego bohatera w tym turnieju.

 

XI Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Szkoła Policji w Pile, nieoficjalnie rozpoczął się już w minioną niedzielę. W ramach odprawy technicznej, w której udział wzięli kierownicy drużyn, omówiony został program tegorocznej edycji Turnieju, przedstawiono zasady przeprowadzania konkurencji oraz wylosowano numery startowe. Oficjalne otwarcie Turnieju, z udziałem komendant Szkoły Policji w Pile insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej oraz zastępców komendanta Szkoły mł. insp. Michała Kominowskiego i nadkom. dra Marcina Druszcza, odbyły w poniedziałek, w szkolnej auli. Tam też zaprezentowano drużyny, które zakwalifikowały się do tegorocznego turnieju.

- O miano najlepszej „Klasy Policyjnej Roku 2019” rywalizowały w tym roku 23 reprezentacje szkół z całego kraju, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym. Do udziału w XI finale, w drodze eliminacji przeprowadzonych 6 marca, zakwalifikowali się uczniowie reprezentujący szkoły z: Białobrzegów, Czarnkowa, Częstochowy, Gdańska, Gniezna, Gościna, Gromnika, Jarocina, Kalisza Pomorskiego, Kościerzyny, Lubomierza, Malborka, Marcinkowic, Piły, Poznania, Prószkowa (pow.opolski), Radoryża Smolanego, Słupska, Suwałk, Torunia, Wadowic, Wrocławia, Wyszkowa. W sumie w Turnieju wzięło udział 92 uczestników i kierownicy drużyn reprezentujący zakwalifikowane szkoły. Podczas trwających dwa dni zmagań, drużyny uczestniczyły w teście umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, teście umiejętności strzeleckich, torze przeszkód oraz w sprawdzianie obejmującym ogólną wiedzę o Policji – relacjonuje nadkom. Sebastian Wegner, rzecznik prasowy Szkoły Policji w Pile.

Konkurencję testu umiejętności strzeleckich, w której udział wzięły dwuosobowe zespoły każdej z reprezentacji, wygrała reprezentacja z Suwałk – Maciej Mackiewicz i Mateusz Gołębiewski. W udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej najlepsi okazali się uczniowie klasy policyjnej z III LO im. Jana III Sobieskiego w Gnieźnie – Daria Włodarczyk i Filip Jankowski.

Od południa pierwszego dnia Turnieju drużyny w pełnych składach, w szkolnej hali sportowej, mierzyły się w teście sprawności fizycznej (tor przeszkód). Tu najlepsi okazali się reprezentanci Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. JP II w Gromniku – Jakub Wójcik, Bartosz Miłkowski, Roksana Walica i Szymon Baran.

Drugiego dnia Turnieju, w godzinach porannych rozpoczęła się ostania konkurencja - sprawdzian z ogólnej wiedzy o Policji. Najlepiej wypadli uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu – Konrad Czajkowski, Kamil Grasza, Maja Malinowska i Agnieszka Patecka.

Piła także odniosła swój sukces w Turnieju: Mikołaj Bienias z Zespołu Szkół przy Teatralnej zajął 2 miejsce indywidulanie w teście wiedzy o Policji.

Podczas Turnieju był także czas na poznanie się i integrację. Pierwszego dnia, wieczorem, dla uczestników policyjnych zmagań zorganizowany został wieczór integracyjny – wystąpił szkolny zespół muzyczny Awans oraz grupa tancerzy z pilskiego studia tańca Beezone. Dodatkowo, w szkolnej galerii sztuki Akwarium, dostępna była wystawa policyjnych maskotek.

Tegoroczny Turniej, po raz trzeci w jego historii, został objęty honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Patronat medialny nad Turniejem objął magazyn „Policja 997”.

XI edycja Turnieju została również wpisana w Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.

bek

bek

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe