Tancerze opanowali Ujście

  • 03.05.2019, 12:48 (aktualizacja 03.05.2019, 12:53)
  • Anna Czapla-Furtacz
Tancerze opanowali Ujście
Kilkuset młodych tancerzy zaprezentowało swoje umiejętności na scenie Ujskiego Domu Kultury. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Dnia Tańca, organizowanego w Ujściu od lat, zwyczajowo w ostatni piątek kwietnia.

Międzynarodowy Dzień Tańca w Ujściu to już wieloletnia tradycja. Rokrocznie przyciąga do Ujskiego Domu Kultury setki tancerzy. Nie inaczej było i tym razem. W piątek, 26 kwietnia br. na scenie UDK dało swój taneczny popis kilkuset młodych wykonawców.

Już od wczesnego popołudnia do UDK zaczęły zjeżdżać zespoły taneczne z różnych stron województwa i nie tylko. Przybyły reprezentacje: z Chodzieży -grupy: Impuls, Mini Akcent, Akcent i Dynamik; z Suchego Lasu- Lil Ballerina, Emotki, Pas de Chat, Bounce Kids oraz Hallo; z Trzcianki- zespoły Flowers, Różyczki, Lil Sisters, Top Teen, Kriss Kross, Slide oraz Cheerleaderki; z Wyrzyska- Tip-Top, Puls Dance oraz Puls; z Wronek- Minionki i Neo Team; z Jędrzejewa- Akademia Baletowa Księżniczek; z Piły- Rainbow Girls; z Jastrowia- Trix, Volt oraz Taneczne Diamenty; z Drezdenka- Paradise. Gospodarzy czyli Ujście reprezentowały Słoneczka oraz Szufla Dance.

Dom Kultury wypełnił się gwarem młodzieży i muzycznymi rytmami, a hol i plac przed budynkiem spontanicznie zamienione zostały w sale prób, na których młodzi wykonawcy trenowali swe taneczne układy. Każdy chciał przecież wypaść jak najlepiej, bo występy były oceniane przez konkursowe jury. W tym roku w jurorskiej loży zasiedli: Cecylia Witczak, Danuta Rychłowska oraz Mariusz Kamiński.

Na scenie zaprezentowali się wykonawcy w trzech kategoriach wiekowych, demonstrując taneczne układy z elementami baletu i akrobacji włącznie. Stroje sceniczne przykuwały wzrok kolorami i kształtami, a publiczność reagowała na występy niezwykle żywiołowo. Ale niestety, przyszedł czas na ocenę, a wszyscy zwyciężyć przecież nie mogli.

Ostatecznie konkursowe jury zdecydowało, co następuje:

W kategorii wiekowej 7-9 lat triumfowały Lil Sisters z Trzcianki. Druga pozycja przypadła w udziale miejscowej grupie Szufla Dance z Ujścia, natomiast trzecia- zespołowi Minionki z Wronek

W kategorii wiekowej 10-12 lat zwyciężyła grupa Dynamik z Chodzieży. Druga była także reprezentacja Chodzieży, tym razem Mini Akcent. Trzecie miejsce na podium w tej kategorii przypadło natomiast Bounce Kids z Suchego Lasu.

W kategorii wiekowej 13-15 lat miejsce pierwsze zajęła grupa Paradise z Drezdenka, drugie- Akcent z Chodzieży, a trzecie- zespół Slide z Trzcianki.

Gwiazdą tegorocznego Międzynarodowego Dnia Tańca w Ujściu był zespół Wisienki z Sierakowa.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. Zdobywcy miejsc od 1 do 3 natomiast uhonorowani zostali dodatkowo statuetkami.

Międzynarodowy Dzień Tańca w Ujściu zorganizował UDK. Imprezę wsparły: Powiat Pilski i Gmina Ujście.

Tekst:(acz)

Foto: (pz)

 

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sandra
Sandra 12.05.2019, 13:11
Hej, umówię się z Panami na dyskretne i sekretne schadzki. Mam 21 lat jestem po rozwodzie i nie oczekuje mężczyzny na stałe. Zachęcam do kontaktu przez ten portal : http://www.czatkobiet.pl/xsand…
vitaminum H
vitaminum H 12.05.2019, 13:28
Obcowanie z Sandrą to jak palenie papierosów, które bywa przyczyną wielu groźnych chorób.

Pozostałe