Pożegnaliśmy Franciszka Leszczyszyna

  • 06.05.2019, 09:39
  • bek
Pożegnaliśmy  Franciszka Leszczyszyna
Zmarł Franciszek Leszczyszyn, radny trzech kadencji Rady Miasta Piły. - - Nikt nie zrobił tyle dla osiedla Podlasie

W wieku 92 lat zmarł Franciszek Leszczyszyn – honorowy obywatel miasta Piły. Pogrzeb odbył się na cmentarzu komunalnym w Pile w minioną sobotę. 

Franciszek Leszczyszyn dzieciństwo spędził we Francji, następnie wiele lat służył w wojsku. Do Piły przyjechał w 1951 roku. Podjął pracę w Wyższej Oficerskiej Szkole Samochodowej. W latach 1962-63 był uczestnikiem misji pokojowej ONZ w Wietnamie. Założyciel Rady Osiedla Podlasie, którą kierował przez 26 lat. Za pracę zawodową i działalność społeczną otrzymał liczne odznaczenia, nagrody i wyróżnienia.

Przez trzy kadencje był również radnym Rady Miasta Piły, która w 2010 roku nagrodziła go tytułem Honorowego Obywatela Miasta. Jedną kadencję był także radnym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Ale to pilskiemu osiedlu Podlasie poświęcał najwięcej uwagi i oddał serce. Jako przewodniczący samorządu angażował się w rozwój osiedla, poprawiał jakość życia i integrował mieszkańców.

– Chyba nikt nie zrobił tyle dla osiedla Podlasie co Pan Leszczyszyn. Nie raz miałem przyjemność spotkać się i rozmawiać z Panem Franciszkiem. Na długo zapamiętam jubileusz Jego 90-urodzin, który obchodziliśmy w Starostwie w 2017 roku. Pan Franciszek, nigdy nie ukrywał, że praca dla dobra innych sprawiała mu wielką satysfakcję i umożliwiała rozwój – napisał na swoim facebookowym profilu starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Ceremonia pogrzebowa odbyła się 4 maja na cmentarzu komunalnym w Pile.

 

 

bek

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jolus
Jolus 12.05.2019, 12:52
Witam Mężczyzni :D Szukam pana na niejawne wizyty. Liczę 21 wiosen i posiadam zgrabne ciało, moje skromne zdjęcia i kontakt na stronie: czatkobiet.pl/ i szukaj moich fotek po nicku: jolus22

Pozostałe