Chodziescy finswimmerzy

  • 07.05.2019, 06:53
  • mariusz markowski
Chodziescy finswimmerzy
Aix en Provence we Francji gościło uczestników III Runda Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach. Wśród 70 klubów z kilkunastu krajów świata, rywalizowało 12 juniorów z UKS Delfinek Chodzież.

 - Zawody stały na wysokim poziomie sportowym, a podczas dwóch dni zmagań chodziescy finswimmerzy wypadli bardzo dobrze – relacjonuje Bartosz Smaruj.
- Medale brązowe zdobyli Kamil Pietras w juniorach na dystansie 800 m powierzchni z nowym rekordem życiowym oraz Natalia Bartczak na 50 m po powierzchni w kategorii juniorek – dodaje trener UKS Delfinek.
Udane starty także odnotowała Sylwana Piechocka, która na dystansie 50 m pod wodą zajęła wysokie 4 miejsce podobnie jak na 100 m pod wodą, a 10 miejsce zajęła Maja Czarnolewska. Wśród chłopców na 100 m pod wodą Oskar Kasprowicz zajął 4 miejsce, a Adam Sałata przypłynął na 5 pozycji. Kolejne dobre starty na 50m bf odnotowały  juniorki - 6 m. Inez Jesiołowska, 7m. Marta Humerczyk.
- Na zakończenie III rundy Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach we Francji nasze sztafety juniorskie na 4x100 m po powierzchni zarówno dziewcząt  (Jesiołowska, Czarnolewska, Bartczak, Piechocka) jak i chłopców (Jesiołowski, Kasprowicz, Grabowski, Sałata) zdobyły srebrne medale – podkreśla Smaruj.
Zwieńczeniem dwudniowych zmagań była wygrana chodzieskiego Delfinka w klasyfikacji generalnej dziewcząt, a także klasyfikacji chłopców! W klasyfikacji generalnej klubów chodzieski Delfinek uplasował się na 4 pozycji.
Wylot na tę rundę Pucharu Świata był możliwy dzięki środkom z dotacji Urzędu Miejskiego w Chodzieży oraz dzięki sponsorom takim jak Centrum Ceramiki i Technologii Kepka Group  z Budzynia Pana Dariusza Kępki, Kopalni Kruszyw Państwa Wiśniewskich, Miejskim Wodociągom i Kanalizacji w Chodzieży, Bankowi Spółdzielczemu w Chodzieży, Przedsiębiorstwu Peberol, Hucie Ardagh Glass z Ujścia, Firmie Miel-Pol z Chodzieży, Firmie Budowlanej Szajowski.
Bez okazanego wsparcia start naszych utalentowanych zawodników nie doszedłby w ogóle do skutku - bardzo serdecznie za naszym pośrednictwem dziękują zawodnicy i trener.
Dziękują także Miłoszowi Pietrasowi i Adamowi Piechockiemu (Opelwwynajem.pl) za transport na lotnisko ,

 

mariusz markowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe