Jackson w wannie. Pilanin Dariusz Madziński z nagrodą Grand Press Photo!

  • 20.05.2019, 09:20
  • bek
Jackson w wannie. Pilanin Dariusz Madziński z nagrodą Grand Press Photo!
PIŁA  Po dwukrotnej Grand Prix Wielkopolska Press Photo przyszła pora na nagrodę w edycji ogólnopolskiej konkursu

 

- Kilka dni temu oparzyłem sobie nos… Kasia (żona) powiedziała, że to znak! Bo Michael też miał problemy z nosem. Podobno coś mu tam nawet kiedyś odpadło… A jak Kasia coś mówi to tak jest – napisał Dariusz Madziński tuż po odebraniu informacji o otrzymaniu ogólnopolskiej, prestiżowej nagrody Grand Press Photo za zdjęcie… Michaela Jacksona w wannie. 

Pilanin Dariusz Madziński został laureatem prestiżowej nagrody Grand Press Photo 2019! Zdobył drugą nagrodę w kategorii „Życie codzienne” – za zdjęcie Michaela Jacksona… w wannie. A konkretnie za uwiecznienie dość niezwykłej, wymyślnej kapliczki z Michaelem Jacksonem, która stanęła w Tucznie i stała się atrakcją turystyczną miejscowości. Figurkę legendarnego już wokalisty i muzyka umieszczono w wannie, a całość udekorowano charakterystycznymi dla kapliczek świętych szarfami i roślinami.

W ostatnim czasie Dariusz Madziński dwukrotnie został uhonorowany nagrodą Grand Prix Wielkopolska Press Photo. Teraz jego zdjęcia zostały dostrzeżone przez kapitułę konkursu ogólnopolskiego. Spośród 4,5 tys. zdjęć nadesłanych na konkurs jury zakwalifikowało do finału 58 zdjęć pojedynczych, 11 reportaży i cztery projekty dokumentalne. Tradycyjnie już jury Grand Press Photo przewodniczył światowej klasy fotoreporter. W tym roku był to Espen Rasmussen – norweski fotoreporter, wielokrotny laureat World Press Photo i Pictures of The Year international (POYi). Do niego należał decydujący głos przy wyborze nagrodzonych zdjęć. W jury zasiadali też: Piotr Małecki (Napo Images, Panos Pictures, Forum), Maria Mann (EPA), Beata Łyżwa-Sokół („Gazeta Wyborcza”), Ahmet Sel (Agencja Anadolu), Andrzej Zygmuntowicz.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w miniony czwartek wieczorem w Reducie Banku Polskiego w Warszawie. W imieniu Dariusza Madzińskiego nagrodę odebrał artysta fotografik, dokumentalista Marek Lapis. Grand Prix konkursu zdobył Sławomir Kamiński z „Gazety Wyborczej”. Swoje zwycięskie zdjęcie zrobił 24 maja 2018 roku podczas protestu rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmie. Przedstawia Iwonę Hartwich, matkę niepełnosprawnego Jakuba, w starciu ze strażnikiem.

 

***

Pilanin Dariusz Madziński wcześniej dwukrotnie zdobył Grand Prix konkursu Wielkopolska Press Photo. W roku 2017 nagrodę przyznano mu za fotografię z wielokropkiem w tytule „…”, którą wykonał na festiwalu Woodstock (obecnie Pol’and’Rock Festival) w Kostrzynie nad Odrą. Na konkurs w 2018 roku przygotował natomiast cykl zdjęć pod tytułem „Człowiek”, przedstawiający codzienność bezdomnego pana Piotra, który mieszka w ziemiance pod Piłą. Projekt przygotował w ramach projektu „Mój bohater” realizowanego przez fotografów zrzeszonych w Pilskiej Grupie Pasjonatów Fotografii „Kadr”. 

eKi

 

 

 

bek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mydełko Fa
Mydełko Fa 23.05.2019, 15:02
Pytaliśmy na ulicach, w parkach, skwerach, placach, galeriach Tuczna, dlaczego w wannie? Przeważały opinie o tym, że Majkel kochał czystość, mył się i kąpał z zapałem kilka razy dziennie. Dlatego kolor skóry mu zbladł od mydła biały jeleń. Wiadomo, że Majkel urodził się jako Murzynek jakby Bambo, ten nasz koleżka. A umarł odbarwiony od mycia.
Fotel Prezesa - fp.
Fotel Prezesa - fp. 22.05.2019, 21:54
Pani w kucki ma na czym siedzieć. A jednak w kucki.
Potencjometr
Potencjometr 23.05.2019, 22:11
Mogłaby wiele, gdyby chciała.
luxtorpeda
luxtorpeda 23.05.2019, 23:10
Aktobychciałją? MożeMastalerek.ontakbezkońca!
Tuczniak
Tuczniak 20.05.2019, 11:13
Po pomniku w wannie zostały następujące relikty: wydarta darń, dwa stare, poprzewracane znicze, psia kupa.
Czystość nie jest zatem zależna od obecności wanny.
Stan rzeczy z dnia 19 maja 2019; godz. 14:47.
Barcelona pamięta
Barcelona pamięta 22.05.2019, 21:57
Tu by się przydał profesor Iwiński. Ten to potrafił zatroszczyć się o koleżankę.

Pozostałe