Dla Pań zaśpiewał Wyrzyski Chór Męski

  • 26.06.2019, 10:47
  • bek
Dla Pań zaśpiewał Wyrzyski Chór Męski
Pilskie Amazonki świętowały jubileusz 25-lecia

 

Pilskie Stowarzyszenie Amazonek świętowało 25-lecie działalności. - Dziękujemy wszystkim za przybycie na naszą uroczystość i za życzenia – mówią Amazonki – jubilatki.

W minioną środę w auli Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej pilskie Amazonki świętowały swój jubileusz. Uroczystość zaszczyciło swoją obecnością liczne grono gości, w tym posłanka Marta Kubiak. Panie przypomniały historię swojej organizacji i pokroiły urodzinowy tort.

Amazonki w Pile powstały w lutym 1994 roku. Na pierwsze spotkanie, które odbyło się wiosną, przyszło siedem pań. Latem Amazonek było już 40. Pięć lat temu na 20-lecie – 85. Dziś organizacja zrzesza ok. 100 kobiet z Piły i Wyrzyska. Panie organizują warsztaty artystyczne, chodzą na zajęcia gimnastyczne, pływają, organizują turniej bowlingowy, podróżują. W organizacji od zawsze działa onkologiczny telefon zaufania. Amazonki doradzają, informują, dzielą się doświadczeniami, prowadzą rehabilitację, ale przede wszystkim wspierają kobiety, które dotknęła choroba nowotworowa piersi.

- Dzięki Waszej trosce, poświęceniu i zaangażowaniu pomogłyście wielu kobietom, które zmagały się z chorobą nowotworową. Wspieracie także w trudnych chwilach wiele rodzin z powiatu pilskiego, za co serdecznie Wam dziękuję w imieniu pana starosty Eligiusza Komarowskiego oraz całego Zarządu i Rady Powiatu w Pile – powiedział podczas uroczystości Przemysław Pochylski, członek Zarządu Powiatu w Pile.

Celem stowarzyszenia powstałego w 1994r. jest nie tylko prowadzenie rehabilitacji kobiet po mastektomii, ale również informowanie kobiet o chorobach nowotworowych piersi i możliwości wczesnego wykrycia choroby. To właśnie Pilskie Amazonki wraz ze Starostwem Powiatowym co roku organizują akcje samobadania piersi dla kobiet.

- Dziękuję wam za zaangażowanie i wspólne lata pracy – mówiła Elżbieta Stoińska, prezes pilskiego stowarzyszenia, która podczas gali za swoją działalność otrzymała najwyższe wyróżnienie stowarzyszenia Kryształowy Łuk. Pamiątkowym grawertonem oraz bukietem kwiatów w imieniu Powiatu Pilskiego uhonorował Stowarzyszenie P. Pochylski.

Niespodzianką i jednocześnie prezentem dla pań był koncert Wyrzyskiego Chóru Męskiego. Chórzyści z Wyrzyska święcą triumfy i są rozchwytywani – to wiedzą już chyba wszyscy. Przypomnijmy – to miniony rok 2018 jak i obecny 2019 są dla nich pasmem sukcesów i obfitowały w ważne wydarzenia i osiągnięcia. Stąd panowie pojawili się w takich programach jak "Teleexpress", "Teleexpress na deser", "Teleexpress Extra", "Pytanie na śniadanie" (TVP1, TVP2, TVP Info) a także w programie "Witaj Wielkopolsko" w TVP3 Poznań. W prasie i portalach internetowych powstało kilkadziesiąt artykułów związanych z zespołem; pozytywne recenzje Wyrzyski Chór Męski otrzymał w takich czasopismach jak "Vogue", "Elle", "Gramour" czy "Gala". Nie sposób zliczyć opraw muzycznych przygotowanych przez chórzystów. Za tę działalność otrzymali Nagrodę Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego w dziedzinie kultury. Występ tak uhonorowanego zespołu był więc dla pań ze Stowarzyszenia pięknym przeżyciem i jednocześnie ważnym podziękowaniem za lata ich pracy. Dodajmy, że  rok 2019 jest dla wyrzyskiego chóru równie ważny, jak dla pilskich Amazonek: Wyrzyski Chór Męski obchodzi w tym roku XX-lecie swojej działalności.

bek

 

 

bek

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe