Moja mała ojczyzna – marzenia się spełniają

  • 09.07.2019, 08:20
  • boczny
Moja mała ojczyzna – marzenia się spełniają
Dobrzyca ma piękne boisko! Mówiono o tym bardzo długo. Ba, jeszcze dłużej chyba czekano na pełnię jego realizacji. Dziś już mała pod pilska Dobrzyca ma już się czym pochwalić!

Tytułowa zapowiedź zaczerpnięta jest z  programu Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego. Skorzystało z niego Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Dobrzyca. I jest dzisiaj z czego być dumnym!
Jednym celów w/w fundacji jest aktywizacja lokalnej społeczności do działania na rzecz budowania dobra wspólnego w środowisku lokalnym. Ma to być innowacyjny sposób zagospodarowania przestrzeni publicznej, jej nowa estetyka i funkcjonalność.
Decydenci Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Dobrzyca, pomyśleli o poprawie lokalnej przestrzeni publicznej towarzyszącej zaspokojeniu potrzeb mieszkańców.
Dziś dumna jest nie tylko Julita Lehmann, ale i mieszkańcy Dobrzycy -Taki obiekt w Dobrzycy był wyczekiwany od kilku lat. Ciągle jednak brakowało środków na taką inwestycję. W ubiegłym roku z budżetu Gminy Szydłowo, w ramach funduszu sołeckiego, została ułożona trawa z rolki. Brakowało jednak najważniejszego: bramek, ławek i ogrodzenia. Musieliśmy stanąć na wysokości zadania i znaleźć brakującą kwotę. Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Dobrzyca” pozyskało na tą inwestycję kwotę 30.000 zł biorąc udział w programie Fundacji BGK pn. „Moja Mała Ojczyzna”. I tak tego roku zostało zbudowane ogrodzenie, zakupiliśmy i zamontowaliśmy bramki oraz ławki dla zawodników i widowni –  wylicza Pani Julita.
Co najciekawsze – podkreśla Pani Prezes - boisko choć amatorskie, jako jedyne w gminie posiada automatyczne nawadnianie sfinansowane z budżetu Gminy Szydłowo w ramach tegorocznego  funduszu sołeckiego.
Boiskiem do gry w piłkę nożną szczyci się dziś nie tylko Dobrzyca, ale i cała Gmina. Otwarcie nowego obiektu nastąpiło – a jakby inaczej - w sportowym stylu. Weekend piłkarski był bardzo gościnny w wykonaniu gospodarzy.
Puchar za turniej juniorów wywieźli z Dobrzycy młodzi adepci sportu ze Starej Łubianki, wśród starszych tryumfowali goście z Nowego Dworu.
- Turniej z okazji otwarcia boiska był dla nas czymś oczywistym. Frekwencja nawet nas samych zaskoczyła. W tym miejscu dziękuję gościom. Teraz planujemy formę kolejnych imprez sportowych na boisku, które z pewnością wpiszą się w cykliczne wydarzenia naszej wsi, podobnie jak zawody wędkarskie, które odbyły się w ten sam weekend. Wykorzystujemy walory naszej miejscowości oraz posiadaną infrastrukturę najlepiej jak to możliwe – dumna zasłużenie wydaje się być Pani Julita.
Dobrzyca potrafi. Im zdaje się wystarczy dać przysłowiową wędkę…

 

boczny

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
fan
fan 12.07.2019, 09:41
"Dziś już mała pod pilska Dobrzyca". Podpilska jeśli już...
IS
IS 09.07.2019, 11:19
Przypomnę skromnie, że do Dobrzycy została wykonana piękna ścieżka rowerowa.

Pozostałe