Przetarg na S-10 za dwa lata. Jeden odcinek za 4 miliardy złotych

  • 15.07.2019, 12:45 (aktualizacja 15.07.2019, 12:49)
  • Krzysztof Kuźmicz
Przetarg na S-10 za dwa lata. Jeden odcinek za 4 miliardy złotych Krzysztof Kuźmicz
Już za dwa lata gotowa ma być dokumentacja projektowa budowy drogi ekspresowej S-10, które będzie przebiegać przez nasz region. Po wielu negocjacjach wybrano w końcu wariant przebiegu drogi, a w przyszłym miesiącu powinien zostać złożony wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za dwa lata będzie można szukać wykonawcy budowy drogi ekspresowej.

Dobre informacje na temat postępu prac nad budową drogi ekspresowej S-10 przywiózł ze Szczecina poseł Marcin Porzucek. To właśnie tam odbyło się zebranie Komisji Oceny Projektów Inwestycyjnych, która na tapetę wzięła plany związane z budową pierwszej w naszym regionie ekspresówki. W końcu – wypadałoby powiedzieć, bo przez wiele lat o S-10 tylko mówiono, a nie robiono niemal nic.

 

– Nadrabiamy wieloletnie zaległości. Kilka dni temu odbyło się posiedzenie Komisji Oceny Projektów Inwestycyjnych – poinformował poseł Marcin Porzucek.

 

A prace na drodze ekspresowej S-10 już w zasadzie się rozpoczęły, tyle że na razie bardziej na zachód od naszego regionu. Niemniej zainteresowani już teraz mogą zobaczyć realne działania, które podjęto w tym temacie.

 

– Droga S-10 została podzielona na kilka odcinków. Obecnie w budowie jest obwodnica Wałcza, budujemy także drugą jezdnię obwodnicy Kobylanki koło Szczecina. Pozostałe odcinki są w przygotowaniu, w tym ten najdłuższy od Stargardu do obwodnicy Piły – poinformował Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie. – Razem mamy w przygotowaniu 114 kilometrów drogi S-10.

 

WIĘCEJ W NAJNOWSZYM WYDANIU TYGODNIKA NOWEGO. PREMIERA 16 LIPCA.

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kali
kali 19.08.2019, 13:40
Za dwa lata to może być wojna światowa

Pozostałe