Dni Ziemi Krzyskiej 2019 TAŃCE, ŚPIEW, SZAMPAN I PIERSI

  • 18.07.2019, 15:23 (aktualizacja 18.07.2019, 15:28)
  • Anna Czapla-Furtacz
Dni Ziemi Krzyskiej 2019  TAŃCE, ŚPIEW, SZAMPAN I PIERSI
Tegoroczne obchody Dni Ziemi Krzyskiej już za nami. Zaliczyć je należy do bardzo urozmaiconych i z pewnością wielu mieszkańcom przypadły do gustu. Organizatorzy pomysleli o wszystkich - były atrakcje dla dzieci i imprezy dla dorosłych. Tańce, śpiew, szampan, zmagania sportowe i dużo, dużo muzyki. Jako gwiazda imprezy wystąpił zespół PIERSI.

Wydarzenie zainaugurował spektakl pt. "Piraci i Skarb Pustyni". Aktorzy z krakowskiego teatru Krak-Art zabrali dzieci w świat fantazji i zaprosili do wspólnej zabawy na scenie. Dzień nie skończył się jednak na artystycznych doznaniach najmłodszych. Bezpośrednio po przedstawieniu odbyło się bowiem party przy fontannie czyli „Imieniny miasta”. Goście dopisali. I nie pożałowali, bo były tańce, śpiew i szampan. A najmłodsi radowali się festiwalem kolorów, podczas którego uczestnicy obsypywali się kolorowym proszkiem holi.

Dzień następny rozpoczął się wydarzeniem uroczystym - złożono kwiaty przy pomniku upamiętniającym śmierć pilotów 103 Pułku Lotnictwa Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych MSW nad Jeziorem Królewskim. Por. pil. Jerzy Łagowski oraz st. chor. pil. Tadeusz Owczarek zginęli w katastrofie wykonując zadanie przewozu poczty lotniczej w dniu 16 lipca 1986r. Na tę okoliczność przybyły delegacje z pocztami sztandarowymi i kwiatami aby uczcić pamięć zmarłych. Swoją obecnością zaszczycił uroczystość płk dypl. w st. spocz. pil. inż. Jan Urbaniak - Prezes „Stowarzyszenia Promocja-77 Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej” oraz Poczet Sztandarowy tej organizacji. Hołd zmarłym oddali również członkowie Oddziału Pilskiego Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP oraz Poczet Sztandarowy tej organizacji, z prezesem Płk w st. spocz. Zbigniewem Świder na czele. Oprócz tego w uroczystości uczestniczyli: zastępca burmistrz Krzyża Wlkp. Dominik Pietrzyński, przedstawiciele Rady Miejskiej, a także partii politycznych oraz krzyskich instytucji, zakładów pracy i organizacji społecznych. Wszystko odbyło się przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Krzyża, która po przejściu na stadion dała swój koncert. Kapelmistrz Mieczysław Sorbal wraz ze swoją orkiestrą jak zwykle dał przepiękny pokaz. Późnym popołudniem dyrektor M – GOK Katarzyna Waśko wraz z z-cą burmistrza Dominikiem Pietrzyńskim oficjalnie otworzyli obchody Dni Ziemi Krzyskiej 2019.

Dni miasta uświetniły koncerty oraz wiele innych atrakcji. Nie zabrakło młodych talentów czyli dziewczynek związanych z M-GOK w Krzyżu Wlkp., które chętnie biorą udział w tego typu imprezach. Na scenie zaprezentowały się debiutująca Marianna Kołacińska, Zofia Izydor z Wielenia oraz duet ZUMA, w skład którego wchodzą Zuzanna Przybyszewska oraz Magdalena Pyrz.

W przerwie między występami młodych artystek odbyło się ogłoszenie wyników Turnieju Piłki Plażowej Siatkowej. 10 dwuosobowych drużyn walczyło na dwóch boiskach w systemie brazylijskim. I miejsce zajęła drużyna CUBA Team ( Andrzej Polaczek i Michał Łuczko), II miejsce zajął Kantor Strzelce (Oskar Bartkowski i Błażej Czernicki), natomiast III miejsce zdobył SIKORKI Team (Tomasz i Mariusz Sikora).

Pracownicy M-GOK wraz z wolontariuszami z Lokalnego Centrum Wolontariatu i Stowarzyszenia Słoneczny Dom byli do dyspozycji w namiocie oferującym atrakcje dla najmłodszych. Dzieci mogły wpleść sobie warkoczyki, pomalować buźki, a także zrobić tatuaż z henny. Za każdą aktywność np. ułożenie puzzli czy pokolorowanie kolorowanki, dzieci dostały cukierki lub balonik ufundowany przez Urząd Miejski w Krzyżu Wlkp. Swoje usługi świadczyła również Natalia Boberska z „Dziecięcej Imprezowni” z Wielenia, oferując zabawy najmłodszym mieszkańcom. Dla dzieci szukających mocniejszych wrażeń były zamki dmuchane i trampoliny.

Część koncertową mocnym uderzeniem rozpoczął rodzimy zespół NA ŻYWCA. Przed krzyską publicznością wystąpił także zespół Drezdenko KUBAS z repertuarem disco polo. Gwiazdą wieczoru był natomiast zespół PIERSI.

Na zakończenie mieszkańcy miasta i okolic mogli się bawić na dyskotece prowadzonej przez DJ’a.

(mgok), (acz)

 

 

 

 

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe