"Oni nie mają ludzkiego serca"

  • 29.07.2019, 10:13
  • Zbigniew Noska
"Oni nie mają ludzkiego serca"

Ciekawe, czy po tym, co stało się kilkanaście dni temu w Białymstoku, tamtejszy arcybiskup Tadeusz Wojda uświadomił sobie, jak blisko jest od kilku zdań napisanych rzekomo w imieniu wiary i rodziny do opluwania i kopania bezbronnych ludzi, zgniłych jajek na twarzach kobiet i brukowych kostek rzucanych w tłum.

Trzy tygodnie temu Wojda napisał „Odezwę w sprawie planowanego marszu środowisk związanych z LGBT". Jak na zatroskanego księdza przystało, Wojda zaczął ostrożnie: że marsz to „inicjatywa obca naszej podlaskiej ziemi i społeczności, która jest mocno zakorzeniona w Bogu, zatroskana o dobro własnego społeczeństwa, a zwłaszcza dzieci”. Potem przypomniał, że w innych miastach uczestnicy marszów „gorszyli swoją niecenzuralną postawą i strojem” i „szydzono z wartości chrześcijańskich”. Zakończył apelem: marsz to dyskryminacja katolików, więc „trzeba mu powiedzieć „stanowcze ‘nie’ i powtarzamy za kard. Stefanem Wyszyńskim ‘Non possumus’ – nie możemy się na to zgodzić!”. Trzeba się modlić i wziąć udział w „Pikniku Rodziny” - w czasie gdy marsz będzie przechodził obok katedry.

*

Jaki był efekt tej konfrontacji, wszyscy widzieli. Kilka tysięcy bandytów, zasłaniając się troską o moralność, brutalnie zaatakowało pokojowy marsz osób homo i biseksualnych oraz ich sojuszników i sojuszniczek. Kilkanaście osób zostało pobitych, na uczestników i uczestniczki nieustannie rzucane były jajka, kamienie, szklane butelki i wybuchające pod nogami petardy. Nacjonaliści pluli ludziom w twarz, wyzywali, oblewali wodą i moczem przelanym do butelek, kobietom grozili gwałtem i wykonywali gesty podrzynania gardła. Środowiska kibicowskie, które na ten weekend podpisały „pakt o nieagresji”, w sposób zorganizowany polowały na uczestników i uczestniczki marszu i nie pozwalały dołączyć im do zgromadzenia. Na ulicach Białegostoku zapanowała atmosfera terroru i osaczenia, którą wzmacniał jeszcze wiszący nisko nad uczestnikami helikopter Straży Granicznej, zagłuszający momentami wszystkie krzyki i rozmowy.

Tego samego dnia około godziny 20 parafia św. Jadwigi Królowej w Białymstoku zamieściła ogłoszenia duszpasterskie. Można było w nich przeczytać, że:

"Jako kapłani posługujący w naszej parafii, składamy wyrazy uznania i podziękowania tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie, w jakikolwiek sposób włączyli się w obronę wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich, chroniąc nasze miasto, zwłaszcza dzieci i młodzież przed planową demoralizacją i deprawacją. Niech wam Bóg wynagrodzi i błogosławi wszelkie dalsze dobre poczynania."

*

W dyskusjach i sporach, jakie wydarzenia w Białymstoku wywołały, brak odpowiedzi na jedno zasadnicze pytanie. Czy arcybiskup i jego księża są katolikami, czy tylko się za takich uważają?

Podstawowy dokument prawny Kościoła Katolickiego - Katechizm - podkreśla bowiem, że choć osoby homoseksualne jako „nieuporządkowane” są „wezwane do czystości” – to jednocześnie muszą być traktowane z szacunkiem:

„Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi trudne doświadczenie. Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji”.

Stanowisko Kościoła jest w sprawie homoseksualizmu jasne: czyn homoseksualny to grzech przeciwko 6 przykazaniu „Nie cudzołóż”, podobnie każdy rodzaj seksualności pozamałżeńskiej nie służący prokreacji, ale sama skłonność grzechem nie jest. Osoby homoseksualne nie powinny więc być ani wykluczane ze wspólnoty, ani dyskryminowane. Mają one, jak każdy chrześcijanin, możliwość „stopniowego i zdecydowanego” zbliżania się do „doskonałości chrześcijańskiej”.

W podobny sposób wypowiada się papież Franciszek: „Nie jest dobrze przywiązywać większe znaczenie do przymiotnika ‚homoseksualny’ niż do rzeczownika ‚osoba’. Wszyscy jesteśmy ludźmi i mamy godność. Nie ma znaczenia, kim jesteś i jak żyjesz – nie tracisz swojej godności. Są ludzie, którzy wolą wybierać bądź wykluczać ludzi z powodu przymiotnika. Oni nie mają ludzkiego serca”.

Zbigniew Noska

Zbigniew Noska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
człek z wyobraźnią
człek z wyobraźnią 14.02.2021, 15:45
W wyborach 2005 obywatel Stokłosa jako kandydat aspirujący do Senatu posłużył się plakatem ze swoim wizerunkiem a na drugim planie wielki kamień. Hasło wyborcze wołało do ludu: Senator z sercem. Od razu kojarzy się senator z sercem z kamienia.
ATEM
ATEM 13.05.2020, 16:44
GAZETY DO ZAMKNIĘCIA ,,,, TELEWIZJA TEŻ ,, NAUKA ŚWIATOWA
WNIOSŁA W 1996 r ,, O PRYWATYZACJĘ UWŁASZCZENIE SPOŁECZNICTWA ,,,,,,ALE SEJM ODRZUCIŁ ,,,,,TO ONI RZĄDZĄ ,,,,WOLELI ROZDAĆ KONCERNOM ,,,, KTÓRE NIE PŁACĄ PODATKÓW ,, ,,,,, BRAKUJE ,WODY ,KOŃCZĄ SIĘ ZASOBY NATURALNE ,,,,,,,,,BĘDZIE BRAKOWAĆ 80% ENERGII ,,, WNIEŚLI O POWIAT NA DYDAKTYCZNY ,,,,,,,,,,ALE W PILE NIE CHCĄ ,,, CAŁY POWIAT MIAŁBY PRACĘ,PŁACA UNIJNA ,,,,,, MUSZĘ ZATWIERDZIĆ DECYZJE NAUKI ,,,,,NOWE DZIEDZINY NAUKI CHCĄ UZYSKAĆ WIEDZĘ ,,,,,ZA DARMO NIE DOSTAJEMY KASY ,,,,,,,,,,,,
Okólna 54
Okólna 54 15.02.2020, 00:19
Nawiązując do tytułu wypocino-wypierdziny Noski "Oni nie mają ludzkiego serca" poczłapałem do mięsnego na ulicy Wawelskiej róg Ludowej. Też nie mieli ludzkiego serca, chociaż senator był z sercem a już nie jest senatorem.
z pustego nie naleje
z pustego nie naleje 09.02.2020, 10:16
Program "Obserwatorium" Zbigniewa Noski padł.
odbyt roberta
odbyt roberta 17.11.2019, 18:18
Jest staruch.
Żyje. Ch..j ch..j ch..ja!
fajfus henryka w odbycie aleksandry
fajfus henryka w odbycie aleksandry 13.02.2021, 13:06
... a w tle zombi zbychu z ludzkim sercem w duupie. Wszystko to stare, przetarte, sflaczałe.
obywatel
obywatel 11.08.2019, 19:21
Mi się zdaje, że osoby z sercem ogromnym, to tacy jak Jakub Berman, Stefan Michnik.
cd
cd 12.08.2019, 20:55
Józef Różański, Anatol Fejgin, Józef Światło...
tw
tw 16.02.2021, 12:59
oraz Balcerzak i Cygankowa.
...
... 12.08.2019, 21:40
Biedni ludzie ciągle w prehistorii. Patrzcie z optymizmem w przyszłość bo się zagryziecie.
do ...
do ... 14.02.2021, 16:15
... .--. .. . .-. -.. .- .-.. .- .---
Kazimierz Dolny
Kazimierz Dolny 13.08.2019, 16:41
To proponował Kwaśniewski Aleksander. Zostawił Polsce syf, gangrenę moralną i sobie 7,5 miliona dolarów do spółki z Millerem i Huszczą.
Kazimierz Górny
Kazimierz Górny 13.08.2019, 20:02
Nic nie przebije dzisiejszego syfu!
Charcice
Charcice 15.02.2020, 00:21
Nikt nie przebije Kawcha w chlaniu do zbydlęcenia. Może się zbliżyć jedynie redaktor z wiochy na peryferiach.
andrzej
andrzej 06.08.2019, 23:14
Do "briana z nazaretu" - naucz się pisać, głąbie.
LM
LM 06.08.2019, 21:44
Ja oczekuję, że znowu ktoś z hierarchów będzie musiał powiedzieć: non possumus.
Dynamika agresji gejowsko-lesbijskiej jest taka, że należy się liczyć z tym, że przyjdą i nocą kolbami w drzwi załomocą. I będziemy prosto do nieba szli jak żołnierze z Westerplatte, Monte Cassino, Lenino, Londynu, Narviku, Powstania.
Ktoś musi powiedzieć: non possumus, basta!
ktoś
ktoś 07.08.2019, 21:26
Słuchaj swoich hierarchów. Wyjdziesz na tym jak Zabłocki... Szkoda słów!
LM
LM 11.08.2019, 13:59
Mój kumpel z ogólniaka Zabłocki Stanisław mieszka w Malmoe i ma się świetnie.
do LM
do LM 11.08.2019, 17:35
Czytając wpisy nie sądzę, że miałeś coś wspólnego z ogólniakiem (choćby przez kumpla)
LM
LM 13.08.2019, 10:00
Pewnie czytałeś nie te wpisy, co trzeba było czytać aby doczytać.
LM
LM 11.08.2019, 19:05
Pamiętaj, że u nas czyta się od lewej do prawej. Może to pomoże.
Zajrzyj na strony: 512 i 558 książki Ludwika Bąka "Dzieje szkoły średniej w Wałczu".
do LM
do LM 12.08.2019, 21:56
No, no, to w tej wałeckiej Alma Mater nauczyli czytać. Ale niestety na tym poprzestali. Chociaż i tak nie wierzę, że ktoś o takich poglądach mógł skończyć cokolwiek poza podstawówką (i to czteroklasową). Książka pana (nomen-omen) Bąka musi mieć erratę dotyczącą podanych stron.
Brian z Nazaretu
Brian z Nazaretu 06.08.2019, 14:42
Wydarzenie, w którym nasza wspaniała polska chrześcijańska demokracja przekroczyła kolejny rubikon to Białystok. A zakończenie tego etapu nastąpiło w bazylice mariackiej słowami, które wybełkotał zwany abpepą Jędraszewski. 

I co się okazuje? Jeszcze rok, może dwa lata temu tylko nielicznie komentatorzy ośmielali się mówić, że Polska zmierza w stronę faszyzmu. Wielu na takie słowa pukało się w czoło, a część była wielce oburzona. Jakie tam symptom faszyzmu. Po prostu wolność mamy. Przeto Polak chłopiec wystrzyżony na łyso z porządnie wymodelowanym karczkiem „patriota” bo taką właśnie sylwetkę ma nasz ówczesny rycerz, ma prawo w obronie „wartości” okazać sprzeciw jakiemuś niemocie z długimi włosami w koszulce tęczowej i opluć go, a nawet skopać. Może i złamać obojczyk. To wszystko robi zapobiegając agresji LBGT, ich ideologii „seksuologii”, itp. Oni sami pewnie nie wiedzą o co im naprawdę chodzi. Grunt, że instynkt podpowiada im jak psu Pawłowa, że w mordę „pedałowi” mus jest dać. No i tak stało się w Białymstoku. Cóż na to miała poradzić policja? No nic. Do tego taczkę gnoju dołożył nasz niezastąpiony sofista, trybun ludowy abpa Jędraszewski stwierdzając z nostalgią, że już czarna zaraza po polskiej ziemi nie stąpa. Czerwona odeszła. Niestety jest kolejna, która rzekomo bierze się z tego samego nurtu czyli zaraza tęczowa. No i cóż robić z takimi tuzami utraty rozumu?

Między czasie miały miejsce pojedyncze wydarzenia podtrzymujące obronną relację dla rodziny i chrześcijaństwa. A to pewna dziewczyna dostała po buzi za manie na sobie sweterka z sercem w kolorach tęczy. Jakiś dziennikarz, który zareagował na homofobiczne napisy dostał porządnie po buzi, pewna dziewczyna została obrzucona wyzwiskiem i groźbą pobicia bo miała torbę w kolorach tęczy. Dziś czytam, że znana dziennikarka Karolina Korwin Piotrowska została opluta za posiadanie torby w podobnych do tęczy kolorach. Trzeba się nam chyba zastanowić w co się ubieramy i co nosimy wychodząc na ulice. Co się dzieje? A Pan prezes bywa ostatnio na grlillu w Polsce. Tam zwożą grillowników autobusami i pan prezes poucza. Pewnego razu podjadłszy sobie kiełbaski z musztarda obwieścił zebranym, że my nie musimy stać jak tamci - pokazał palcem za siebie w stronę zachodnia - pod tęczową flagą. Co miało oznaczać – bądźmy wierni tradycji. Tak, nie musimy stać - oczywiście. Tamci – Niemcy też nie muszą panie prezesie. Jednak Oni Niemcy jak chcą to mogą. Nas Polaków się zmusza żebyśmy robili to co pański chory rozum wytworzy. 
Należy się zatem uczyć od Niemców tego jak nie wpaść w łapy naziolstwa. Oni są tym doświadczeni. Polacy jak te lemingi za panem prezesem podążają w te obszary. 

Niestety Polska zmienia się i idzie w złym kierunku. Do niedawna mówiło się, że w Polsce jest bezpiecznie bo nie ma u nas uchodźców. Żaden Murzyn, Arab nie zgwałci nie złapie za tyłek Polski spacerującej wieczorkiem po parku. Nie ma blokad przed idiotami, którym nagle przyszedłby pomysł do głowy wjechać wozem z arbuzami nafaszerowanymi trotylem. Nie ma policji i wojska uzbrojonego po zęby, nie ma wielu innych rzeczy, które są na zachodzie. Nie ma również takiej głupoty części społeczeństwa jak u nas. 

Niestety zbliża się czas, że trzeba się będzie bać. I to swoich. Polaków. Bo jak widać politycy dziwnie ignorują sytuację a nawet dzielą. I do tego jeszcze taka kreatura jak Jędraszewski. Jego akurat możemy sobie pomnożyć. Bo nie jest on jedyny z podobnymi poglądami w episkopacie.

Puśćmy więc wodzę fantazji, która zapewne może ziścić a tak naprawdę. Wyobraźmy sobie parę wypoczywającą na nad naszym morzem. Idzie sobie pewna para kobieta i mężczyzna – ona trzyma w dłoni parasolkę w kolorach podstawowych on ma okulary a`la Elton John albo Jerzy Owsiak. Napotykają kilku „patriotów” i co? Dalszy ciąg może być dwojaki. Miną się nie zwracając na siebie uwagi albo…...No właśnie. Bezpieczna Polska się skończyła i wartoby było aby wszyscy sobie to uprzytomnili.

do debila Bariana
do debila Bariana 22.11.2019, 23:36
Brian z Nazaretu: Puśćmy więc wodzę fantazji,...

Puśćmy też piardę z kleksem, niech spłynię po nodzę i zaschnię na stopię.
anna
anna 12.08.2019, 09:04
Raczej "imbecyl z Piły"
łopata grabarza
łopata grabarza 11.08.2019, 14:11
Ty Brian z Nazaretu bój się Boga, bo już bliżej niż dalej.
Sedes z Bakelitu
Sedes z Bakelitu 11.08.2019, 19:12
Na Sądzie Ostatecznym osrrasz zbroję ze strachu, jak to już ktoś powiedział.
Tylko żebyś nie zapomniał podnieść klapę.
kar
kar 05.08.2019, 10:23
Jakoś nikt nie zauważył, że słowa o ludzkim sercu pochodzą od papieża Franciszka
Aorta
Aorta 11.08.2019, 14:05
Lud francuski mawiał o swoim ukochanym cesarzu Napoleonie Buonaparte - coeur de peuple, czyli po polsku serce ludu. A vox populi, vox Dei.
LM hłehłehłehłehłe!
LM hłehłehłehłehłe! 11.08.2019, 19:14
A głuptaki w naszym kraju ukuły z tego pozytywnego zwrotu słowo: kur***l.
errator
errator 11.08.2019, 19:18
k.u.r.d.u.p.e.l
żarłok
żarłok 03.08.2019, 22:51
Ja lubię gulasz z serc. Ludzkich żem nie próbował, bo podobno jest to tref. Toteż nie mam ludzkiego serca. I wobec powyższego dokonuję aktu wykluczenia z powodu przymiotnika: ludzki. Mam nadzieję schuść w takim bądź razie.
Chichot historii
Chichot historii 30.07.2019, 17:20
Pan Noska pisze: "Tego samego dnia około godziny 20 parafia św. Jadwigi Królowej w Białymstoku zamieściła ogłoszenia duszpasterskie. Można było w nich przeczytać, że:" i dalej to manipulacja Pana Noski tekstem. No cóż, nie można się dziwić doświadczenie w propagandzie owocuje.

Panie Noska. To, że chciał Pan nas ludzi umęczonych pracą fizyczną pałować z tym judaszem spraw robotniczych to mnie nie dziwi. Wasza lewica to lewactwo. Pan nie rozumie jaka jest różnica pomiędzy homoseksualistą a tfu (jak mówi Korwin -Mikke) gejem. Popierać jawnie dewiacje i sodomictwo to trzeba mieć naprawdę ... i tu Pan Noska domyśli co sądzę o takich osobach. Pan Noska jest na tyle wiekowy aby pamiętać Jerzego Waldorffa, nie wiem czy kojarzy jeszcze Jerzego Zawieyskiego. Jak porównywać ich z tym tfu gejem i dodatku cynicznym graczem Biedroniem(Monika Płatek się kłania). A czy pamięta Pan akcje "Hiacynt"?
LM
LM 06.08.2019, 21:52
Zbigniew Noska jest upadłym aniołem komuny. Jest manipulatorem, kłamcą i złodziejem moich zdjęć z komputera osobistego. A jeśli nie złodziejem, to paserem. Dlatego nie ma co oczekiwać, żeby napisał coś prawdziwego, opartego na zasadach logiki arystotelesowskiej. Ale kiedy Noska wydaje manifest, że wyznaje kategorie: prawdy, półprawdy, ćwierćprawdy, to czego można oczekiwać od takiego aktywisty partyjnej roboty propagandowej?
ja
ja 08.08.2019, 21:52
LM jest DEBI - LeM !
Kluch
Kluch 09.08.2019, 22:00
Co, boli?
do Kluch
do Kluch 10.08.2019, 18:29
Niestety, ale tylko smuci.
Psyche
Psyche 12.08.2019, 20:59
Smutek jest starszym bratem depresji.
Psy
Psy 12.08.2019, 22:29
Pogratulować doświadczenia.
Konrad S.
Konrad S. 30.07.2019, 18:25
Pederaści i trybady są wśród nas. Co robią ze swoimi chuciami, jeśli dają upust popędom, niech nikt im nie zagląda i nie próbuje korygować, naprawiać, czy wymuszać. Chcą po swojemu i już.
Inna sprawa jest z gejami i lesbijkami łażącymi z golizną na wierzchu po ulicach i domagającymi się równości, której nie ma w jakichkolwiek układach zależnych od seksualności.
Niedługo w Pile da koncert Irena Santor. Śpiewała: każda miłość jest pierwsza, najgorętsza, najszczersza, wszystkie dawne usuwa w cień. Każda miłość jest siłą, która burzy, co było zanim nastał dzisiejszy dzień. O nic nie pytaj więc i ciesz się tym jak ja, że dla ciebie jest pierwsza, najgorętsza najszczersza miłość twa. I tak ma być, i niech nikt nie wpływa, jak mają realizować swoje posłannictwo pościelowe dorośli ludzie, czy to hetero-, czy homo-.
Kokosza Nel
Kokosza Nel 30.07.2019, 20:30
Wlepka proponowana przez Gazetę Polską jest dla prywatnych osób, które chcą strzec swojej prywatności nie związanej tożsamościowo z trybadami, pederastami, wielopłciowcami i cudakami-przebierańcami. Ja sobie wlepię w moim prywatnym samochodzie, żeby jak kto by chciał na autostopa, to musi przeczytać i się ustosunkować, albo przynajmniej nie rozwijać tematu w przypadku przypadłości homo-. W domu na wewnętrznych drzwiach, żeby nie wchodził za próg, tak, jak świadkowie Jehowy. To nie ma związku z obrzydlistwem zboczeń, polityką, a z wirusem hiv, opryszczką, chorobą wątroby hpv, luesem i tym podobnymi przypadłościami, oprócz poczęcia życia, które też jest przenoszone drogą płciową.
Co kto robi u siebie w domu, na działce, w krzakach, mnie nie obchodzi. Na ulicach ma być spokój, cisza, porządek.
Nikt zdrowy na ciele i umyśle nie będzie wywieszał, czy nalepiał tej wlepki na terenie publicznym, nie swoim, tak, jak nie ma miejsca na ganianie po mieście ludzi – cudaków z gołymi duupami i tym, co mają z przodu.
Zarzucono niestety pomysł urządzenia skansenu komuny w Bornem Sulinowie. Podobny skansen należałoby urządzić dla marszów tak zwanej równości gejowskiej i lesbijskiej, plus trans-, przebierańców, sodomitów.
Nazwanie tych demonstracji marszem równości jest semantycznym błędem. Równości z czym? Pojęcie równości nie ma związku z seksem i jego odmianami. Każdy układ personalny jest inny i nie podlega ocenie ze względu na równość. Dlatego marsz równości organizowany przez lesbijki, gejów, transseksualistów i biseksów jest bez sensu. Parady dumy gejowskiej i lesbijskiej, to co innego. Każdy może być dumny na swój sposób.

PL
PL 29.07.2019, 10:41
Nosek ma ludzki nosek i ludzkie serce i nieludzki rozum.

Pozostałe