Małgorzata Biała i jej abstrakty

  • 07.08.2019, 14:21 (aktualizacja 07.08.2019, 14:25)
  • Anna Czapla-Furtacz
Małgorzata Biała i jej abstrakty
W piątek, 2 sierpnia w Galerii na Starym Rynku- poewangelickim kościółku w Ujściu miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa pilskiej artystki, Małgorzaty Białej. Wystawa nosi tytuł "Byty abstrakcyjne". Można ją oglądać w soboty w godzinach 12.00-14.00 oraz od poniedziałku do piątku po wcześniejszym umówieniu się w UDK (tel. 67 284 00 32)

 

Koła, okręgi, półokręgi, ale też postacie aniołów, barwy, kształty, metafizyka, tajemnica, symbolika chrześcijańska. To wszystko i jeszcze więcej można znaleźć, odkryć, albo po prostu wyczuć intuicyjnie w prezentowanych w Galerii obrazach Małgorzaty Białej. Wystawa pozwala dostrzec zainteresowanie artystki duchowością i geometrią, z jej prac można wyczytać fascynację kwestią Uniwersum i tematem doskonałości geometrii.

Małgorzata Biała jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu oraz pracowni profesorów Waldemara Świerzego, Lucjana Mianowskiego i Tadeusza Jackowskiego. Mieszka i pracującej w Pile. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jej dotychczasowym znakiem rozpoznawczym były anioły, a ulubioną techniką malarską monotypia (technika graficzna pozwalająca na uzyskanie tylko jednej odbitki), choć zdarza się jej też tworzyć pastelami olejnymi i innymi narzędziami rysunkowymi jak pisaki, rapidografy czy piórko. Do swoich celów artystycznych wykorzystuje również grafikę komputerową.

Piątkowemu wernisażowi w Galerii na Starym Rynku towarzyszył występ Pauli Marinelli. Poewangelicki ujski kościółek wypełniły dźwięki gongów.


   


 


 


 


 


 

 

 


 


 


 


 


 

 

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe