Volley rozpoczął drugi sezon

  • 30.09.2019, 14:20
  • boczny
Volley rozpoczął drugi sezon
Z końcem września zainaugurowały rozgrywki siatkarki SPS Volley Piła, najpierw kadetki a następnie młodziczki przystąpiły do rywalizacji w ramach Wielkopolskiego Związku Piłki siatkowej.

- To jak wiemy dopiero drugi sezon SPS Volley Piła

 

– podkreśla Sławomir Świderski. - Pierwszy zakończył się wielkim sportowym sukcesem tj. wice mistrzostwem Polski juniorek. Po sezonie współpracę  z klubem zakończył główny sponsor, mimo to najważniejsze osoby czyli sztab trenerski pozostał  - dodaje jeden ze szkoleniowców klubu.

Warto nadmienić, że trenerzy SPS Volley to byli szkoleniowcy PTPS-u Piła, który obecnie nie prowadzi szkolenia młodzieży.
- W sierpniu blisko 60 dziewcząt uczestniczyło w obozie siatkarskim w Kołobrzegu, a od września ruszyły zajęcia w czterech grupach wiekowych: minisiatkówce, młodziczce, kadetce i juniorce. Rozpoczęły się także zajęcia w ramach projektu „Minisiatkówka SPS Volley Piła”, które są prowadzone w pięciu pilskich szkołach podstawowych: SP nr 2 (Tomasz Idzikowski), SP nr 3 (Katarzyna Bielawska), SP nr 5 (Magdalena Szwagierczak, Piotr Idzikowski), SP nr 6 (Dorota Zaleska), SP nr 11 (Karolina Cierpicka) – przypomina Świderski.
Dzięki temu projektowi kilka dziewcząt znalazło się w tym sezonie w grupie młodziczki  prowadzonej właśnie przez Sławomira Świderskiego.
Przy grupie kadetek i juniorek pracują trenerzy Agnieszka Kosmatka i Andrzej Zapaśnik.
- Młodziczki pierwszy turniej ligowy rozegrały w dalekim Poniecu i wygrały tam dwa mecze. Pierwszy z Libero Pleszew 2:1, drugi z Piastem Poniec 2:0.  W grupie młodziczki obecnie trenują: Alina Betke, Julia Cochór, Julia Domagalska, Kaja Gabrych, Oriana Jureczko, Zofia Kalinowska, Wiktoria Kamba-Kibatshi, Dominika Kasińska, Katarzyna Kondeja, Martyna Kurasz, Amelia Smętkowska, Zofia Waszak, Julia Wesołowska, Aleksandra Winkler, Maja Świderska – dowiadujemy się od decydentów klubu.
Z trenerem Świderskim współpracuje trener Rafał Pogorzelski.
    SPS Volley Piła swój drugi sezon rozpoczął dzięki wsparciu Miasta Piła i Starostwa Powiatowego w Pile oraz kilku zaprzyjaźnionych firm, m.in. Unimetal, Drukarnia StarFactory Piła, Qubigo. Restauracja Gringo.
Trzymamy kciuki.

 

 

Foto

 

 

Młodziczki SPS Volley Piła wygrały pierwszy turniej ligowy w nowym sezonie

 

 
 
boczny

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe