Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Oliwia i Julka ozłocone w Grudziądzu!

Trener Arkadiusz Tobera ma się czym chwalić, ma z czego być dumnym, czerpie z tego ogromną satysfakcje!
Oliwia i Julka ozłocone w Grudziądzu!

 

Julianna Rutkowska (60 kg) i Oliwia Stolarczyk (57 kg) wygrywają wszystkie swoje pojedynki i obie do zdobytych wcześniej złotych medali Mistrzostw Polski, dorzucają właśnie złota w Pucharze Polski kadetek w boksie!!!

 

Boks to dzisiaj wprawdzie dyscyplina niszowa, w naszym, jakże utytułowanym pod tym względem, kraju. Tłuste lata pięściarstwa w Polsce, a także i w Pile już za nami. Mimo, to jednak pilanie – ci ze starszego rocznika, tęsknią za szermierką na pięści w dobrym wydaniu.

W grodzie Staszica boks małymi kroczkami, dzięki zaangażowaniu się decydentów Kluby Sporty Walki Piła, rozwija się. Nie tylko w kategorii chłopców, ale i wśród dziewcząt.

Arkadiusz Tobera ma już na swoim trenerskim koncie kilka fajnych sukcesów. Teraz, gdy jechał ze swoimi podopiecznymi do Grudziądza, ostrożnie, choć z dużą doza optymizmu, wypowiadał się o Julce i Oliwii – kadetkach pilskiego klubu.

Gdy rozpoczynano krajowy championat kobiet w boksie, frekwencja nie była zbyt duża. Stopniowo jednak rosła. Postanowiono wiec ją dodatkowo zwiększyć mistrzowska rywalizację o kategorię także kadetek!

Teraz, od czwartku do soboty, w hali MKS Start w Grudziądzu, blisko 100 zawodniczek rywalizowało właśnie w tej kategorii wiekowej.

To była 9 edycja PP i MP w kategorii wiekowej.

Celem było wyłonienie najlepszych zawodników i zawodniczek Pucharu Polski oraz popularyzacja boksu w kraju. To był zarazem poważny sprawdzian przed Mistrzostwami Europy.

I Piła ma się czym pochwalić.

Z Grudziądza przywieziono dwa złote medale!

Julianna Rutkowska (60 kg) i Oliwia Stolarczyk (57 kg) wygrały wszystkie swoje pojedynki i obie do zdobytych wcześniej złotych medali Mistrzostw Polski, dorzuciły właśnie złota w Pucharze Polski kadetek w boksie!!!

Nie ma większej nagrody niż zwycięstwo! Za godziny spędzone na treningach, za tony potu wylane w drodze po mistrzostwo! Tak! Taka jest cena. Jolka i Oliwia, pod okiem Arkadiusza, ,,odwaliły” kawał dobrej roboty.

- Po zdobyciu złota na OOM i tym samym uzyskaniu tytułów Mistrzyń Polski, Julianna i Oliwia potwierdzają dominację w kraju wygrywając Puchar Polski - oba sukcesy mają miejsce w jednym roku – podkreśla trener Arkadiusz Tobera.

- Obie są w kadrze Narodowej Polski. W Grudziądzu wygrały po trzy walki. Oliwia Stolarczk w pierwszej walce pokonała przez RSC w 2 rundzie zawodniczkę z klubu "Paco" Lublin, w drugiej walce jej przeciwniczka z klubu "Iryda" Mielec zostaje poddana w 1 rundzie. Walka finałowa, w której przeciwniczką Oliwi jest zawodniczka ze "Skorpiona" Szczecin, kończy się jednogłośnym jej zwycięstwem na punkty – przypomina walki jednej z pilanek.

- Z kolei Julianna Rutkowsla toczy trzy boje na pełnym dystanse i pokonuje na punkty kolejno, zawodniczkę "Skorpiona" Szczecin, "Wisły" Tczew i w finale "Pomorzanina" Toruń – dodaje Tobera.

Warto przypomnieć, iż z ważniejszych wydarzeń w ich tegorocznych startach był udział w bardzo silnie obsadzonych Mistrzostwach Śląska. Tam Oliwia Stolarczyk zdobyłą srebrny medal, ulegając w finale utytułowanej zawodniczce z Łotwy, natomiast Julianna Rutkowska dotarła do ćwierćfinału i po zaciętym boju przegrała z zawodniczką z USA, która została potem uznana najlepszą zawodniczką turnieju.

Wyjazd do Grudziądza możliwy był dzięki wsparciu firm Spaw-Met Kleszczyna!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: t€macz z ruskiego Treść komentarza: Podobno niektórzy opoje nie pieriekusywajut, znaczy po naszemu nie zakąszają. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 11:28 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: co kto ma gdzie Treść komentarza: Senator zamieszał w szambie, a resztę ma w dupie. Nie ustosunkowuje się do zagadnień poruszanych w postach. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 11:02 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: Szydercy Treść komentarza: Tak. Nawet jego komiliton Barabasz zadziwił się i zawołał: takie resztki wlewasz? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:45 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: składniki oferty Treść komentarza: Czy to było wtedy, jak Mariusz Szalbierz podzielił się niedopitką, resztką jakiegoś płynu, który mu się nie zmieścił? Czy taka resztka mogła być zbiorowiskiem wody, spirytusu, cukru, bakterii, gilów z nosa, śliny, wirusów, riketsji, prionów, złuszczonych naskórków i włosów z nosa, resztek zagrychy z paszczy, Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:31 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: Klub AA Treść komentarza: Znany jest przykład osoby uwikłanej w alkoholizm, która potrafi w pracy wypić półtora flaszki i czaić się jeszcze na butelkę koniaku. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:18 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: oddział zamknięty Treść komentarza: Nie można pijakowi odmówić dostępu do wódki, bo on cierpi męki Tantala bez tego paliwa. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:10 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać?
Reklama
Reklama