Oliwia i Julka ozłocone w Grudziądzu!

  • 19.11.2019, 08:40
  • boczny
Oliwia i Julka ozłocone w Grudziądzu!
Trener Arkadiusz Tobera ma się czym chwalić, ma z czego być dumnym, czerpie z tego ogromną satysfakcje!

 

Julianna Rutkowska (60 kg) i Oliwia Stolarczyk (57 kg) wygrywają wszystkie swoje pojedynki i obie do zdobytych wcześniej złotych medali Mistrzostw Polski, dorzucają właśnie złota w Pucharze Polski kadetek w boksie!!!

 

Boks to dzisiaj wprawdzie dyscyplina niszowa, w naszym, jakże utytułowanym pod tym względem, kraju. Tłuste lata pięściarstwa w Polsce, a także i w Pile już za nami. Mimo, to jednak pilanie – ci ze starszego rocznika, tęsknią za szermierką na pięści w dobrym wydaniu.

W grodzie Staszica boks małymi kroczkami, dzięki zaangażowaniu się decydentów Kluby Sporty Walki Piła, rozwija się. Nie tylko w kategorii chłopców, ale i wśród dziewcząt.

Arkadiusz Tobera ma już na swoim trenerskim koncie kilka fajnych sukcesów. Teraz, gdy jechał ze swoimi podopiecznymi do Grudziądza, ostrożnie, choć z dużą doza optymizmu, wypowiadał się o Julce i Oliwii – kadetkach pilskiego klubu.

Gdy rozpoczynano krajowy championat kobiet w boksie, frekwencja nie była zbyt duża. Stopniowo jednak rosła. Postanowiono wiec ją dodatkowo zwiększyć mistrzowska rywalizację o kategorię także kadetek!

Teraz, od czwartku do soboty, w hali MKS Start w Grudziądzu, blisko 100 zawodniczek rywalizowało właśnie w tej kategorii wiekowej.

To była 9 edycja PP i MP w kategorii wiekowej.

Celem było wyłonienie najlepszych zawodników i zawodniczek Pucharu Polski oraz popularyzacja boksu w kraju. To był zarazem poważny sprawdzian przed Mistrzostwami Europy.

I Piła ma się czym pochwalić.

Z Grudziądza przywieziono dwa złote medale!

Julianna Rutkowska (60 kg) i Oliwia Stolarczyk (57 kg) wygrały wszystkie swoje pojedynki i obie do zdobytych wcześniej złotych medali Mistrzostw Polski, dorzuciły właśnie złota w Pucharze Polski kadetek w boksie!!!

Nie ma większej nagrody niż zwycięstwo! Za godziny spędzone na treningach, za tony potu wylane w drodze po mistrzostwo! Tak! Taka jest cena. Jolka i Oliwia, pod okiem Arkadiusza, ,,odwaliły” kawał dobrej roboty.

- Po zdobyciu złota na OOM i tym samym uzyskaniu tytułów Mistrzyń Polski, Julianna i Oliwia potwierdzają dominację w kraju wygrywając Puchar Polski - oba sukcesy mają miejsce w jednym roku – podkreśla trener Arkadiusz Tobera.

- Obie są w kadrze Narodowej Polski. W Grudziądzu wygrały po trzy walki. Oliwia Stolarczk w pierwszej walce pokonała przez RSC w 2 rundzie zawodniczkę z klubu "Paco" Lublin, w drugiej walce jej przeciwniczka z klubu "Iryda" Mielec zostaje poddana w 1 rundzie. Walka finałowa, w której przeciwniczką Oliwi jest zawodniczka ze "Skorpiona" Szczecin, kończy się jednogłośnym jej zwycięstwem na punkty – przypomina walki jednej z pilanek.

- Z kolei Julianna Rutkowsla toczy trzy boje na pełnym dystanse i pokonuje na punkty kolejno, zawodniczkę "Skorpiona" Szczecin, "Wisły" Tczew i w finale "Pomorzanina" Toruń – dodaje Tobera.

Warto przypomnieć, iż z ważniejszych wydarzeń w ich tegorocznych startach był udział w bardzo silnie obsadzonych Mistrzostwach Śląska. Tam Oliwia Stolarczyk zdobyłą srebrny medal, ulegając w finale utytułowanej zawodniczce z Łotwy, natomiast Julianna Rutkowska dotarła do ćwierćfinału i po zaciętym boju przegrała z zawodniczką z USA, która została potem uznana najlepszą zawodniczką turnieju.

Wyjazd do Grudziądza możliwy był dzięki wsparciu firm Spaw-Met Kleszczyna!

boczny

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe