Delfinki - piąty raz z rzędu

  • 29.11.2019, 06:12
  • mario
Delfinki - piąty raz z rzędu
Burmistrz Chodzieży – Jacek Gursz, promieniał z radości, gdy przyszło mu uroczyście dokonać otwarcia zawodów. Włodarz Chodzieży wiedział już, że taka impreza może mieć tylko jeden finał…

 

W tym roku minęło 10 lecie działalności chodzieskiego UKS Delfinek. Ukoronowaniem jubileuszu były zawody Grand Prix, które miały miejsce na pływalni Delfin. Wspaniała atmosfera, ponad 200 startujących, kilka rekordów Polski gospodarzy.

Prawie 200 zawodników z 15 klubów, przez dwa dni rywalizowało w Chodzieży o miano najlepszego Klubu w Polsce w Pływaniu w Płetwach. Organizatorem był MOSiR i UKS Delfinek Chodzież wraz Bartoszem Smarujem i Adamem Piechockim na czele. Dodatkowo rozgrywana była formuła Grand Prix o cenne nagrody ufundowane przez sponsorów zawodów w formie popołudniowych finałów.

W klasyfikacji generalnej za cały rok chodzieski Klub zajął bezapelacyjnie 1 miejsce po 5 wygranych rundach i 5 rok z rzędu jest zdobywcą Pucharu Polski.

W indywidualnej klasyfikacji Pucharu Polski w kat. D zwyciężył Edgar Iwo Grzesiak-Walczak, natomiast 2 miejsce zajęła Aleksandra Bukowińska. W kat. C najlepszą zawodniczką okazała się Inez Jesiołowska.

Wśród chłopców kat.C cale podium zajęli pływacy z Chodzieży

: 1 Kamil Pietras. 2 Oskar Kasprowicz. 3 Radosław Grabowski. W kat. C dziewcząt 3 miejsce zajęła Weronika Wolniewicz. W kat. B zwyciężyła Sylwana Piechocka, a miejsce 3 zdobyła Marta Humerczyk. W seniorach 1 miejsce zajął najszybszy Polak Filip Nowak, a wśród kobiet 3 miejsce jego dziewczyna;) Julia Małachowska.

 

 
mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe