Gromadził szkodliwe substancje

  • 09.05.2020, 10:56
  • iej
Gromadził szkodliwe substancje
Podejrzany o gromadzenie na terenie swoich nieruchomości szkodliwych substancji został zatrzymany i usłyszał zarzut składowania odpadów niebezpiecznych. Jest to efekt wspólnie prowadzonego śledztwa Prokuratury Rejonowej w Chodzieży oraz funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą pilskiej jednostki. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie o wartości 700 tys. złotych. Zatrzymanemu 50-latkowi grozi wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

Działania Prokuratury Rejonowej w Chodzieży oraz pilskich policjantów zwalczający przestępczość gospodarczą doprowadziły do zatrzymania 50-latka, podejrzanego o składowanie znacznych ilości odpadów niebezpiecznych. Różnego rodzaju pojemniki i beczki z chemikaliami, mężczyzna gromadził na swoim terenie. Jak ustalili prowadzący sprawę, proceder ten trwał kilka miesięcy. Składowane odpady mogły stwarzać zagrożenie dla życia lub zdrowia człowieka oraz środowiska. W związku z tym mężczyzna został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzut składowania wbrew przepisom ustawy niebezpiecznych substancji i odpadów. Na poczet przyszłych kar Zastępca Prokuratora Rejonowego w Chodzieży wydał postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym na kwotę 700 tys. złotych.

Teraz mężczyzna może zapłacić nawet 100 tys. złotych nawiązki na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Środowisk oraz bardzo wysoką karę grzywny w wysokości 600 tys. zł. Za popełnione przestępstwo grozi mu również kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Jędrzej Panglisz

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 09.05.2020, 20:49
nareszcie

Pozostałe